e-sim

Troll

Нов член
26 март 2012
4
1
3
Browser game во која играчот е во улога на граѓанин на некоја држава (си бира која сака) и секој дневно работи (work) и тренира (train) со тоа од ден на ден играчот станува се посилен.

Новите играчи добиваат по 20 сила (strength), па 10, 5, 2 со што новите играчи можат побрзо да се развијат и да ги стигнат оние постарите играчи.
Моментално Македонија е лошо рангирана со 320 играчи, затоа и барам ваша помош за правење на Baby Boom. Играта е едноставна, брзо сватлива и одзема многу малце време. Многу слична на eRepublik... една од малкуте разлики е тоа што во оваа игра не се купува злато (gold) со ваши-приватни (real life) пари. Заради тоа најважното нешто во играва е државата да има повеќе играчи.
Линк од играта

со кој ке ми бидете мој (referrer) со кој коа ке бидете 7ми левел добивате плус 2 голд, а доколку не влезете преку мене не добивате.
Слика од играта
capturennw.png
Има и IRC канал кај што може да ви се помогне во некое време
Пробајте ја, може ке ви се допадне
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: N|ghtmare_f

Ристо од Драчево

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
кажи ми дали играва е нешто у стил на кантер?
не не не не ...
ова е текст игра...
нешто како мафиа ворс на фејсбук, само што тука билдаш некој замислен карактер...
ми се здосадија вакви игри.. немаат крај, немаат цел :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Troll

Нов член
26 март 2012
4
1
3
N|ghtmare_f
Бар кликањето е 2 мин работа, не се замараш со ништо :D во случај на досада си кликаш и си одиш на канал да си напраиш муабет со виртуелни пријатели
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
ете се регнав искликав све живо и диво,,,тепам таму некој а незнам кого :) ј аисторшив силата...се вработив на поле :) ваљда со пченица си иам работа :) и толку...незнам шо понатаму :pomos

а да стигнав и на 2 левел :D
 

Troll

Нов член
26 март 2012
4
1
3
Troll дали со регистрирање преку твојот линк добиваш нешто?
ама не да играм само да се регистрирам...

не, коа ке стигнеш 7ми левел мене ми дава 5 голд а на тебе 2 голд. и после секој левел ти добиваш по 5 голд.


ете се регнав искликав све живо и диво,,,тепам таму некој а незнам кого :) ј аисторшив силата...се вработив на поле :) ваљда со пченица си иам работа :) и толку...незнам шо понатаму :pomos

а да стигнав и на 2 левел :D

ништо, толку е... лесно-просто-едноставно :) иначе можеш да отидеш на http://cbe001.chat.mibbit.com/?server=irc.rizon.net&channel=#esim-mkd IRC каналот и да кажеш дека си нова, да ти помогнат околку вработување негде (да ти даваа опрема) и да те ојачаат ако се во можност :cool: и ако имаш било какво прашање, таму прашај има некој 10 дечки што нон стоп се таму и ке ти помогнат во било што

ЕДИТ: имаш и леб и подароци со кој можеш да пукаш повеќе, али дека 1рв ден ти е... немаш голема плата и не можеш да купиш многу