True detective

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
True Detective

True Detective.jpg

Man is the cruelest animal. Двајца детективи стануваат партнери 2 недели пред првото убиство на серискиот убиец од Луизијана, кого ќе го бараат во наредните 17 години. ОДЛИЧНА криминалистична драматична серија со уште поодличните Matthew McConaughey и Woody Harrelson. Ууууууу премногу ми се допаѓа оваа серија!


П.С. Хоуп* Знам дека сакаш вакви тематики, ЕПТЕН ти ја препорачувам серијава да ја ѕирнеш, сега за сега има 3 епизоди само.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
П.С. Хоуп* Знам дека сакаш вакви тематики, ЕПТЕН ти ја препорачувам серијава да ја ѕирнеш, сега за сега има 3 епизоди само.
Читав за серијава пред да излезат епизодиве, и таман ги спуштив ми цркна комјутерот. Да се средам со нов одма почнувам со гледање. Очекувам многу од серијава, па ќе видиме.
 

steppenwolf

Староседелец
12 декември 2012
335
489
1,063
Скопје
За True Detective ја посетив темава, но гледам пред мене пишале. Како и да е, најтопло им ја препорачувам на сите фанови на криминалистички серии. До сега се излезени само 3 епизоди, но веќе има потенцијал да стане една од моите омилени серии. Ќе видиме како ќе се одвива дејството понатаму, сега за сега е фантастична во секој поглед.

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Што се се исподеси на последнава епизода од True Detective... едно време се изгубив во дејствието дур да сфатам за кој што прават муабет, ама акцијата на крајот беше прејјака. Глумата на Метју е неверојатна, гарант зима оскар годинава.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Што се се исподеси на последнава епизода од True Detective... едно време се изгубив во дејствието дур да сфатам за кој што прават муабет, ама акцијата на крајот беше прејјака. Глумата на Метју е неверојатна, гарант зима оскар годинава.
Јас ја завршив четврта.Нели мислиш дека малку зезнаа со моторџииве?Некако ми е нафрлено и некако неприродно?
 

Feline

Истакнат Член
18 февруари 2014
15
12
113
Cary Jojo fucking Fukunaga!

bow.gif


Метју и Вуди совршени. Ќе ја сјебат наредната сезона со нови глумци.
Мишел Монаган позната ми е од Gone Baby Gone со Кејси Афлек. И во тој филм ми имаше ваква некоја слична улога.
Сега за сега, најдобра четврта епизода, посебно последниот пет минутен кадар.

Што прогнозирате? Кој е убиецот?
 
Последна промена:

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Cary Jojo fucking Fukunaga!

bow.gif


Метју и Вуди совршени. Ќе ја сјебат наредната сезона со нови глумци.
Мишел Монаган позната ми е од Gone Baby Gone со Кејси Афлек. И во тој филм ми имаше ваква некоја слична улога.
Сега за сега, најдобра четврта епизода, посебно последниот пет минутен кадар.

Што прогнозирате? Кој е убиецот?
Зашто да ја сјебат?
Можда ќе бидат пак некои добри,HBO се топ за серии (сопранови ми се омилени)
Јас не знам дали можеме да прогнозираме за убиецот бидејќи не знам дали е веќе познат и го имало до сеа или ќе избацат сасвим некој што до сега не играл во серијата.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Гледам повеќе обожаватели има на серијава, па ви ги собрав мислењата од темите и ги сместив во една. Продолжете тука да си коментирате за серијата, се надевам и јас за брзо ќе ви се придружам :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo

Feline

Истакнат Член
18 февруари 2014
15
12
113
Зашто да ја сјебат?
Можда ќе бидат пак некои добри,HBO се топ за серии (сопранови ми се омилени)
Јас не знам дали можеме да прогнозираме за убиецот бидејќи не знам дали е веќе познат и го имало до сеа или ќе избацат сасвим некој што до сега не играл во серијата.

Овие двајца ми имаат посебна хемија и не знам која замена би им била достојна. Еве сега читам на интернет некои можни интересни комбинации:
Tom Hanks and Paul Dano
Casey Affleck and Joaquin Phoenix
Giancarlo Esposito and Christian Bale

Sam Rockwell and Michael Fassbender

Ова дефинитивно не може да се прогнозира. Останува да чекаме втора сезона.
Инаку убиецот 99.91% се има појавено до сеа зашто остануваат уште две епизоди до крај. :franticКрајот ќе биде скроз тапа ако си во право. :nah
 
Последна промена:

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
завршена ли е прва сезона ?
инаку у втора ке има женски детектив