X Factor Adria (втора сезона)

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Ја Боби по нашиве емисии го знам уште како дете, а зашто на хфактор кажаа дека има 25 години кога човекот нема ни 23?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
@Давор помина тоа време кога икс фактор од оваа сезона беше досаден, сега е многу интересно
Вчерашниот настап на Давид ме воодушеви, може беше и најдобар
инаку што станало со гласот на Елена Ристеска?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Давид излезе а имаше многу полоши од него О.О
Боби ме воодушеви со неговиот настап и мислам дека заслужува кога ќе се врати кај нас да има многу поголема кариера и повеќе обожаватели од пред да се пријави на икс фактор
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Ептен кратко ќе трае овој Х Фактор, минатиот беше многу интересен и доста подолго време траеше.
Како победници ги гледам Аднан и Тарик, втор Амел, а трет Боби.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Ептен кратко ќе трае овој Х Фактор, минатиот беше многу интересен и доста подолго време траеше.
Како победници ги гледам Аднан и Тарик, втор Амел, а трет Боби.
Се уште не се знае кој ќе биде победник, шансите за победа на Аднан и Тарик се еднакви на шансите на Амел, а според мене Амел многу добро пее
Боби заслужува победа но лани победи Македонец па не верувам дека и оваа година ќе дозволат да победи некој Македонец
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ditto+Maker and Kisserboy

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Се уште не се знае кој ќе биде победник, шансите за победа на Аднан и Тарик се еднакви на шансите на Амел, а според мене Амел многу добро пее
Боби заслужува победа но лани победи Македонец па не верувам дека и оваа година ќе дозволат да победи некој Македонец
И јас не верувам дека ќе победи оваа година Македонец, поради тоа што лани победи Кајмакоски. Аднан и Тарик не ми се допаѓаат во последно време, некако ми станаа одбивни. Според досегашните случувања, очекувам Амел да победи, но ќе видиме.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Многу тежок избор за тоа кој да победи. Сите се добри посебно ми се допадна настапот на Амел и на машките групи.
Боби добар беше но можеше и многу подобро, некако како да не даде се од себе.
Интересно ќе биде додека го прогласат победникот
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Каде си бре Makedonec да искоментираме заедно...Боби е цар, фантазија..браво за детето.На Македонија не и многу ако победи уште еднаш...колку сум возбудена!!! Колку си ја сакам државава кога имаме со кого да се гордееме...сега мојава возбуда не може ни оутридерон да ми ја расипе......ваууууууууууууу...Јелена беше баш како за прв ден лето облечена,дал купачи или за на трапез точка во циркус....ајде да видиме како ке биде,држиме палци..
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Дајгоспод да победи нашиот Боби, но нешто во мене вели дека тоа ќе биде Амел
Епа дај господ да грешам :D
Ќе видиме за неколку минути..
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Можеби требаше Боби да згрми со некоја друга песна за крај но сепак вокално ми е подобар од Амел.Ајде веке нека заврши гласањево......