X Factor Adria (втора сезона)

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
профритв-првото шо ми испадна на гугл

Инфинитас (семејството), АнџелиНЕ и 9 control .. Анџелините беа одлични, не ми е криво за нив ама за овие двете ... не е фер. И после велат не е наместено, наместено е!
На странава не се прикажува ништо, треба да барам некоја друга
ти раскажувај ни што се случува :D
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Реклами има бе, чекај малце :D
Се загледав и не напишав
страната се отвори и гледав баш кога нашиот пееше, добар е, добро пее но има некое чудно изразување додека пее со рацете мрда, изгледа се замислува дека не е на балканскиов икс фактор
во момент си помислив има силикони во устата:D
неговите слики се едни од најлајкуваните на фб и србите хрватите пишуваат дека можно е да било наместено он да победел
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Се загледав и не напишав
страната се отвори и гледав баш кога нашиот пееше, добар е, добро пее но има некое чудно изразување додека пее со рацете мрда, изгледа се замислува дека не е на балканскиов икс фактор
во момент си помислив има силикони во устата:D
неговите слики се едни од најлајкуваните на фб и србите хрватите пишуваат дека можно е да било наместено он да победел

Ахаххахахаххах....види ги бе гнаси, како може да се толку глупи?! Отварај википедија одма, гласањето трае уште (вчера почна а завршува дури у недела) а они објавиле Second chance contestant:
Groups: Adnan & Tarik
Girls: Antonia Dora Pleško
Boys: Boban Mojsovski
Over 27s: Danijela Večerinović
И АЈ ПОСЛЕ КАЖИ ДЕКА НЕ Е НАМЕСТЕНО! :mad: Со кој памет еејјјјј го објавуват ова??
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ахаххахахаххах....види ги бе гнаси, како може да се толку глупи?! Отварај википедија одма, гласањето трае уште (вчера почна а завршува дури у недела) а они објавиле Second chance contestant:
Groups: Adnan & Tarik
Girls: Antonia Dora Pleško
Boys: Boban Mojsovski
Over 27s: Danijela Večerinović
И АЈ ПОСЛЕ КАЖИ ДЕКА НЕ Е НАМЕСТЕНО! :mad: Со кој памет еејјјјј го објавуват ова??
Па не е наместено. Не знам зошто за се мора да се вика дека е наместено.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Ахаххахахаххах....види ги бе гнаси, како може да се толку глупи?! Отварај википедија одма, гласањето трае уште (вчера почна а завршува дури у недела) а они објавиле Second chance contestant:
Groups: Adnan & Tarik
Girls: Antonia Dora Pleško
Boys: Boban Mojsovski
Over 27s: Danijela Večerinović
И АЈ ПОСЛЕ КАЖИ ДЕКА НЕ Е НАМЕСТЕНО! :mad: Со кој памет еејјјјј го објавуват ова??
Може не е наместено но луѓето кои коментирале на страната на фб ме зачудија
ставиле повеќе фотографии од нашиот и имаат повеќе или најмнигу лајкови и луѓево коментирале нешто како демек цело време од овој објавувате фотографии се гледа дека е наместено
да речеш за некој друг може но за нашиот:-P
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Па не е наместено. Не знам зошто за се мора да се вика дека е наместено.
Ако за тебе е сосем нормално да се објават резултати а гласањето почна вчера, тогаш океј, не е наместено.
Може па продуценката е уствари баба Ванѓа, па однапред знае како ќе гласа народот (think)
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Дали има шанса Давид идната година да не претставува на Евровизија? :-P
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Дали има шанса Давид идната година да не претставува на Евровизија? :-P
Мислам дека големи се шансите (nod)

Иначе, сеа ми спомна еден другар па си се навратив, Тончо им рече на Highway требало да испеат нешто свое за да се разликуват. Тогаш зошто ги пушти Анџелините (кои патем сите велат дека пееле уникатна верзија) кога мене нивната верзија ми беше скроз иста со онаа на Софија Карлберг - Crazy in Love (онаа за пеесет нијанси на сиво), само јас сум го забележал ова или .. ?
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Многу ми е јако како на секој пост на фб страната има или : Вратите Аднана и Тарика! или Кликните лајк на страницу Иве Ќуриќ! :zelen
Според прогнозите на некои музичари и број на лајкови, во топ 5 биле Аднан и Тарик, Ива, Антонио, Давид и Амел. Чисто онака... ме чуде и кај нас што нема обложувалници, знам дека на Х Фактор Британија најдов една страна на која може да се обложите кој е нареден за испаѓање :^) @Makedonec шо мислиш?
Бај д веј, за крај, овие девојчињава стварно ми се чудни. Наму се бесат, сечат вени за дечките а читам коментари на постот од песната на Анџелините, пишеле се најлошо, немат осет значи.
П.С. Спомнав ли дека Марија од Анџелините ми е мнооого секси? :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec