UGG чизми

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Ја незнам што гледате во овие чизми.... само за на суво да ги облечеш. Катастрофа! Искрено убави се и со крзно и без нив, ама само дома да си ги носиш како собни папучи. Мене ич не ми се допаѓаат.
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
ги сакам убави ми се ...сакам необични работи е само несакам ко ќе стане од помодарство носењето и за тоа не си купив оти беа многу актуелни последниве две -три години ...ама истото ми се случува и со чевли на полна пета и со чевли со врвки или џезерки . Сеа сите ги носат и ми ја зигубија магијата . Инаку би си купила вакви Ugg чизми.
Roxy-Tall-UGG-Boots-168_03_LRG.jpg
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
сакав да си купам последен пат ко беф на шопинг.
убај се и топлат многу...ама не би ги носела кога врне дожд или снег...утоп ќе ми станат нозете...:eek
 

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Мене многу ми се слатки! Имам два пара едни крем и едни сиви и еве веќе две години по ред душата им ја вадам.
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
сакав да си купам последен пат ко беф на шопинг.
убај се и топлат многу...ама не би ги носела кога врне дожд или снег...утоп ќе ми станат нозете...:eek
Па овие само за на суво се.
Не ни помислувам со нив на дожд. (shake)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Си имам јас еден пар темно кафеави, знам да ги облечам некогаш со хеланки, долг џемпер и јакна или елече.
Баш прееска така си носев и ми делуваат слатки во такви комбинации.
Па и исти хеланчиња си имам. :sreken
tumblr_lvmqnwdwXk1r4an6zo1_500_large.jpg


А нај мразам кога ќе видам UGG со шорцеви сред лето, или пак со тренерки. Тренерки бе, ало? Као демек излегла некоја Холивудска фуфа така, па ај и ние да “пратимо трендове.“ Бич... |-(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy, Selma and Gemini

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Се сеќавам во 2005 кога беа едни роднини од Австралија дојдени, братучетка ми ми кажуваше за овие чизми, ги испофали, ама кога ги видов како изгледаат... Си реков „Добро, таму по папучи излегуваат луѓето... Уште малце и по пижами ќе почнат.“ И кога ги видов овде пред некоја година чизмиве, ваква бев (facepalm). Убави се стварно, ама за низ дома.