The X Factor UK

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Има теми Х фактор адриа за секоја сезона, а нема тема за главниот х фактор? Срамота :zelen
12-та сезона по ред, судии се : Сајмон Ковел, Шерил Фернандез Вершини (поранешна Кол), Рита Ора и Ник Гримша.
11949428_10153093388188302_1727727195237694976_n.jpg
Обично навивам за некоја група, до сега нема некоја која ми оставила поголем впечаток, ама рано е, има уште 5 емисии со аудиции ќе се најде нешто...
Настапи кои ми се допаднаа:

Guess what? The controversial six-seat challenge is back!!!

@Makedonec @Ditto+Maker мора да ветите дека ќе го гледате за да има со кој да коментирам :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Подобро шоу од The Voice UK нема. :zelen
оваа ми е омилена :zelen шо мислиш, колку платила за да помине? Ама нема врска, бар убава е, ќе има на шо да дркаш.

Ќе гледам да најдам време за ова но не ветувам. Овој период нешто повеќе ќе се дружам со книгите и полагањата, а помалку со тв и пц.
Ај ќе најдеш време, верувам во тебе јас :(

На која програма ќе го даваат?
Не знам дали го дават на некоја наша програма, јас ги симнувам епизодите од кикас. Ако сакаш можам да ти пратам линкови у порака.
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Да му се плукнам бе, ги избришале сите торенти заради немање авторски права, сеа морам на јутјуб да гледам и тоа само пеењето, не може човек ни да виде какви се на карактер луѓето :(
Слаба емисија вечерва, тоа шо видов на јутјуб, само овие онака нешто очекувам

Ааа да, и од минатата емисија ја заборавив Лорен.. толку позитивен лик, мора да иде у лајв шоуз

ПС Мислам дека победникот ќе биде од кај Рита оваа година, девојките се закон, која од која подобра. Само да знае да ги одбере вистинските.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Си го најдов фаворитот. :zelen

И го обожавам бритиш акцентот ама онаа Шерил каква лигла е, неам зборови. :banghead
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Си го најдов фаворитот. :zelen

И го обожавам бритиш акцентот ама онаа Шерил каква лигла е, неам зборови. :banghead
Кај бе овој? Од сите тие добри гласови на девојките ти овој го одбра? Не си салам :zelen
Мене па само Ник некако не ми е погоден за судија, подобро да го ставеа Гери Барлоу или Оли Марс. И Никол Шерзингер ми фале :(
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Кај бе овој? Од сите тие добри гласови на девојките ти овој го одбра? Не си салам :zelen
Мене па само Ник некако не ми е погоден за судија, подобро да го ставеа Гери Барлоу или Оли Марс. И Никол Шерзингер ми фале :(
Што му фале на братот бе? Поженски глас изваде од пола женските што се појавија. Јесте да направи грешки, ама ќе ги исправи. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор