The Vampire Diaries

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
Bonnie: I'm dead!
No shit, Sherlock!
И сега? Што ќе биде? Бони умре, The veil fell, и се врати се живо и диво шо било некогаш живо.
Not really interesting...
 

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
Не се сеќавам кога последен пат плачев толку многу на некој филм или епизода од серија. Знам дека си плачам на такви работи редовно, ама ова... it pushed me right over the edge. А па уште кога почна песнава....
Дефинитивно предобар крај на сезоната и покрај се што се случи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ана-Каренина

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
35
Неготино
од каде можам да ги симнам епизодите кои ми фалат од 4 сезона, има ли некоја страна ? хелп
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
на мене па крајот ни малку не ми се допадна
лекот требаше друг да го земе ,, а не потполно споредна личност ,мислам

btw моментот кога се појави Клаус (muscle) xD
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hkakashi

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Сакате информации за 5та сезона? :zelen

    • Бројката на епизоди сеуште не е потврдена.
    • Сајлас ќе биде претставен во 5та сезона.
    • Нови ликови ќе бидат воведени.
    • Катерина ќе има значајна улога во 5та сезона, исто како што имаше во 2та.
    • Бони ќе остане дел од главните ликови, но како дух. Колку што знаеме досега, само Џереми ќе може да комуницира со неа, со оглед на тоа дека е медиум.
    • Тајлер исто така ќе се врати меѓу главните улоги, со оглед на тоа дека сеуште е дел од договорот.
    • Дали е возможно да дознаеме уште повеќе информации за историјата на браќата Салватор?
    • Лекот е во крвта на Катерина, но Сајлас им огромен план Б.
    • Елена и Дејмон ќе бидат среќни.
    • Иако Катерина сега е човек, таа е истата таа, сеуште е лоша и ќе ги истура нејзините фрустрации врз Елена.
    • Катерина ќе си го постави прашањето "Колку мразам што сум човек?".
    • На Катерина и е потребна заштита сега кога е ранлива и ќе ја добие од еден од браќата Салватор.
    • Дејмон ќе дознае дека Сајлас го неутрализирал брат му и дека му го скрил телото.
    • Дејмон ќе дознае дека тој е поврзан со Сајлас и дека Стефан е неговиот даблгенгр.
    • Историјата на браќата Салватор ќе биде откриена целосно со помош на Дејмон и Елена.
    • Бони ќе се врати од светот на мртвите во светот на живите.
    • Бони ќе искористи магија со помош на нејзината баба која се наоѓа заедно со неа на другиот свет.
    • Катерина е човек и Клаус ја брка за да направи хибрити.
    • Катерина е единствениот жив даблгенгр и неа ја бркаат премногу луѓе, со оглед на тоа колку има повредено кога беше вампир.
    • Тајлер ќе се врати во Мистик Фолс како подарок на Каролајн од страна на Клаус, бидејќи тој нема повторно да се врати во градот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bleach and monika88