1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

The Smiths

Дискусија во форумот 'Групи' започната од axokjart, 18 август 2017.

1. axokjart

axokjart Нов член

Зачленет на:
    18 август 2017
    Мислења:
    14
    Допаѓања:
    3
    Гледам нема тема за овој бенд а и темите се доста стари си реков да направам па еве био во кратки црти.

Смитс (The Smiths) e англиска алтернативена рок група формиранa во Манчестер во 1982 година. Врз основа на партнерството за пишување на песни на вокалот Морисеј и гитаристот Џони Мар, групата ги вклучува и басистот Енди Рурк и тапанарот Мајк Џојс. Критичарите ги сметаат за најважна алтернативна рок група која се појавува на британската незвисна музичка сцена во 1980-тите години.
    Групата се распаѓа во 1987 година и одтогаш одбива неколку понуди за повторно обединување.

Дали некој го слуша бендов , доста е стар но многу добар.

Sent from my SM-C9000 using Tapatalk

На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
  2. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,098
    Имаат по нешто добро ама се прилично досаден бенд. Ги слушав порано и тогаш ми беа добри, сега кога се навраќам ми се досадни и монотони. Една иста мелодиска линија, истиот досаден глас на Морисеј, никаква диверзија... не би се навратил повторно да ги слушам.
    Исто така и тоа што хипстерани се палат на нив уште повеќе ми прави одбивност кон нив.

На axokjart му/ѝ се допаѓа ова.
  3. axokjart

axokjart Нов член

Зачленет на:
    18 август 2017
    Мислења:
    14
    Допаѓања:
    3
    Мене пак гласот на Морисеј ми е привлечен.

Sent from my SM-C9000 using Tapatalk

Сподели: