The Simpsons

Teddy Picker

Староседелец
15 јуни 2012
155
162
643
Фоф компирето
Серија што почнала да се снима уште во 1989 мислам дека читав и до сеа има некаде 25 сезони. Немојте да филувате дека е анимирана па е за деца оти во неа има премногуу ситуации демек за возрасни испреплетени со комични и саркастични случки. Омилен лик секако ми е Хомер, и едноставно ќе кажам алал за продуцентите. Одвојував по 20мин дневно и ја следев на мтв ама откако почнаа првата сезона да ја даваат трети пат, почнав да ги симнувам епизодите. Некое мислење дали серијава вреди да се гледа? Знам дека не е наменета за деца со помала возраст ама донекаде сепак е детска па затоа имаат вклучено ликови од сите возрасти. Мене ме инспирира премногу и повторно ќе потенцирам да не ми фрлате хејтови овие повозрасните у стилот: па 16годишен си, како нема да ја глеаш. Серијава ми е замена за повеќето од оние за возрасни со некои ситуации од реалниот живот. Во неа е опишано буквално се’ околу нас, секоја случка и секој статус на човекот во општеството. Пренесува неверојатен број на пораки во една епизода кои ако ги следите се дел од нашето секојдневие и ни помагаат да се соочуваме со нашите проблеми. БТВ: Тоа шо го гледате на серијава не го применувајте дома! Да не бидам метафоричен ајде
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and Gemini

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Интересна серија, иам изгледано доста. А тој дека е анимирана не значи дека е за деца. Па твајлајт не е анимиран, па е за деца од по 10 године. Хепи Три Френдс за деца ли е, не заебавајте.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Порано многу ги пратев, а сега слабо. Последно беше долгометражниот цртан што го гледав и доста добар беше.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK