The Killers

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
The Killers се американскa рок група формирана во 2001 год, од Лас Вегас Невада. Членови на бендот се Brendon Flowers (водечки вокал, клавијатури), Dave Keuning (гитара, придружен вокал), Mark Stoermer (бас, придружен вокал), Ronnie Vannucci Jr. (тапани, ударни инструменти).

Имаат издадено три албуми од кои Hot Fuss (2004), Sam's Town (2006), Day and age (2008). Меѓутоа во 2007 год го оздаваат компелациониот албум Sawdust. Од 2010 год направија кратка пауза од година ипол, кој што за тоа време Брендон издаде свој соло албум "Flamingo". Според мене најдобар ми е "Hot Fuss".

нивната најнова песна која што излезе на крајот на јули:
и најомилена од нив ми е:


Што мислите за овој бенд, ги слушате ли, омилени песни?
dayandage-03.jpg
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Добар бенд. Ги имам слушнато само Human и Somebody told me и ми се свиѓаат.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Еден од омилените бендови.

Ги слушам од пред некои 2-3 години (вак поинтензивно). Шо да кажам за бендов осим ако не е субјективно мислење. Ги слушам коа ми е скурчено од ограниченоста што ме опкружува. Ги слушам коа сакам нешо да сменам со себе. Убијци во права смисла на зборот. Hot fuss како најомилен албум, истотака ме изненадува преработката на Romeo and Juliette од оригиналот на Dire straits у ептен позитивна смисла. Меѓу омилените ми се Mr.Brightside, When you were young, All the things that I`ve done, Jenny was a friend of mine, This river is wild.... и нео нај нај новогоишната - Don`t shoot me Santa.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: redhead