Show Must Go On Part II

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
За да се прочита ова, задолжително да се прочита и ова , за да нема неспоразум од нашата дијаспора.
Драги мои, млади-стари, наши-ваши, врмовци- комуњари. Јас и Гонзе со нова тема парт II, со римски цифри и новостар старт. За да се знае и не се скока преку рет-како на федер, пред се поздрав имате од Арнолд Шварценегер. Еве испраќа и :* Никола Тесла, и апел од Бенџамин Френклин женска да му местам.
Еклер -парти, тулумба-фиеста, малку ТурскоШпанскоСрпски- гелди агуи сместа
Како што рековме драги мои нападнаа Аномунис, не знаеме дали од Египет ил Тунис. Со чудни еротски јузери, ама да речам не направија лузери. Мајорот се мисли кој му брише мислења лесни, дали се аномунис или модераторите се бесни. На Гонзо две теми ги снема в канта, дали од денес Амди Бајрам е фанта. Се прашуваа сите за нивниот идентитет, пола членови отидоа да гледаат Зет Дома Зет. И така одеднаш во ниедно доба, аномунисот сака да не проба, отвори тема претставувајќи се А.Софроние, за тие што се прашуваа кои се оние.
Еден од нив се крстил А. Трендафил, заглавил во секс темите и поддржува педофил. Наеднаш известување со жешка навредна содржина, и рекол на Јами удави се во тиња. Во ПП кај парвати- е*и се куроглав, залепил разглединица и подпис на името А. Мирослав. Во фотографија на тема свињи закачена слика од некој вепар, потпис на сликата здраво јас сум А.Скепар. Во темата сакам да кажам/прашам кај што секој се поздравува и се тепа, цел манифест потпишан од Аномунис де паламудис Згепа.
Еден од нив А. Стојко напишал на зид кај ефедеред, ти не си женска ти си маж- е*и се п***р. Кај админот ипопоски нешто слично, на бугарски искам да те стискам магаре лично. Ни новите членови не останаа поштедени, и кај нив исто на профил зборови ни малку медени, ке те снема од форумов ај не сери, на профилот на тазе членката Олери, дај пиши нешто на форумов хакнат не биди спанка порака во припејт кај Миланка. Во тема за штикли преку цитат на Лејди Пинк, и напишале оф топик- слушај Миле Китич, заеби Стинк. Непромислени ствари до многу членови , дали само ние не разбираме во овие чудни денови: 990фрик оди лакирај нокти направи педикир , да те послушат скара, да не ти донесат гарнир. Ајде сиктер се жали Шаказулу, на цел профил му направиле зулум. На 048 го извикале од маркови кули, оди бе мајмун со 48 нули. Слб_бобо за ручек ти ископавме лешеви од гробот. На темата градови, таг до Ивона Кичево, напишал А.Ропанко- да ми лижниш од пичево. Специјален поздрав до тебе цаци, спонзоруша си тешка од А. Згеп Фаци. Се напумпаа кланови, секташи, тешкаши, дрогаши да возвратиме удар преку марик14 со тема наши-ваши, а трабл реплицира ќе донесам од идризово мои робиаши.
И настана паника на форумот наш, парвати к*р го болеше си имаше тој хаш, нејќеше да даде малце да ги искулира членовите оти на форумот му беа одбројани деновите. Почнаа форумџиите да го напуштаа форумот, двајца без тројца се собрале на кворумот, да изгласаме кој во битката ќе биде наш воџа, и да го благослови некој поп или оџа. Гонзе кој беше од карибите пират, реши малку со мајорот да си води инат, му рече мајоре јас сум капетан и сега давам предлог да водиме битка ко во Пакистан и Авганистан. Предлагам жена воин и се обрати кон Анастасија, невесте мало ти иднината наша, спасија. Мајорот рече :немат проблем ние момиња сакаме, наместо платени војници да плаќаме и ударот на аномунис да го возвраќаме па да славиме,пиеме и да се исповраќаме. И таман на Анастасија требаше да и се предаде позлатениот меч, од небото падна еден полухромиран бенч, и извика гласно: Кој курац се овде дешава, калашников све проблеме решава, ја извади фантомката од глава и покажа мускулите на абдомен, бестрашната жена воин Тајгервомен. На високиот директорски борд : тајгервомен - генерал , мајорот- мајор, гонзо-капетан, парвати- адмирал, близнак- полковник, трабл- подполковник... организирана е група борци спремни да се бори против аномунисите темни. Селектирани се поединци, очекуваме да реплицирате бидете фини клинци.
На сам старт тајгервомен битката ја започна во слолмоушн, се распука преку коментари како 12тмината од оушн. Близнак со луле на мирот се приклучи во бој, преку коментар- слика од чад напаѓаше тој....
Втор дел крај- бај бај поздрав до тајгер најголемиот урбан самурај, парвати не пуши многу, халуцинација- ќе се бориш со змај, а трабл ги сака сите безброј и безкрај.
Пази турски....Ај сикерсан аклами, истерсан бише?.... биче и 3 део, јер вас волимо више.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
714-epic-facepalm.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Јас ова и не го разбрав баш,сигурно се опфатени работи кои не сум ги ни знаела :)
Првиот дел ми беше поинтересен.
И не е лошо сите делови да одат во една тема,да си се на куп,ама вие сди знаете:) ајде ке чекаме трет дел
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Кога некој сака да се инаети и изиграва напален саркастичен скепар... јас реплицирам со добропознатиот ироничен цитат :
Ај не туку тролај на темава, коментирај ако ти се коментрират со зборови, ако не мрш у.п.м.(и оди жали се во темата за критики, дека мајорот пушта навреди низ форумов)-човекојадец еден.
За да не те реметам преку оф топици.... фак оф од темава и фак ју фагот.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
пробај да ме реметеш бе :D Кој те брани ^_^ а од тема ќе ме избркаш само кога врбата ќе роди грозје.