Sex and the City

Lily

Староседелец
15 февруари 2012
143
123
1,043
Скопје
I like my money where I can see it, hanging in my closet- Carrie Bradshow

Carrie Bradshaw (Sex and the City 2)
“No matter who broke your heart, or how long it takes to heal, you’ll never get through it without your friends.”

“I will never be the woman with the perfect hair, who can wear white and not spill on it.”

“I'm thinking balls are to men what purses are to women. It's just a little bag, but we feel naked in public without it. ”

И на крај кој ако не Саманта:)
“F**k me badly once, shame on you. F**k me badly twice, shame on me!”
„You men have no idea what we’re dealing with down there.
Teeth placement, and jaw stress, and suction, and gag reflex, and all the while bobbing up and down, moaning and trying to breathe through our noses.
Easy? Honey, they don’t call it a job for nothing.„:):)
 

Lorejn

Полноправен Член
15 февруари 2012
68
82
18
Си ја гледам ко ќе ја даваат на Fox Life... и пак и пак и пак. :rolleyes

403224_257858217619238_131240576947670_656420_451167840_n_large.jpg


tumblr_lyvi4zJIBl1qmi5uao1_1280_large.png
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Baronessa and Hip.Hop_MKD

marionka

Староседелец
29 март 2012
3
0
1,001
Си ја гледам серијава, спуштам сезона по сезона кога ке ја завршам и сега стигнав до 3 сезона.. сварно добра е, се пронаоѓам во ликот на Саманта. Кога имам време ја гледам
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Ја гледав порано кога немав нет и кога немав баш избор што да гледам.
Секс, пари, мода, секс, алкохол, секс, солзи, секс, штикли, секс...

Не ми се допаѓа зошто она за кое сум против е толку убаво скоцкано и приложено како правилно и нормално, а уствари е тотално погрешно и за никаде. Сексот и материјалните ствари на прво место, пред мајчинството, достоинството и чистото лице?! Лоша лоша серија!
Иначе, за веќе оформена личност, со цврсти ставови и сфаќања е ок за тепање време, ништо посебно...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aquarius