1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Seks

Дискусија во форумот 'Рисајкл Бин' започната од neda2612, 2 август 2017.

 1. neda2612

  neda2612 Нов член

  Зачленет на:
  2 август 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki,bi sakala da gi znam vasite iskustva okolu seksot so partnerot....Isto taka bi sakala da znam na kolku vreme odite na vaginalen pregled? Jas ne sum bila do sega,nobi sakala da znam nekoi drugi mislenja :giggle
   
 2. bliznaci

  bliznaci Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Според мене,треба да се оди на вагинален преглед еднаш/двапати годишно.Може и све да е во ред,ама нема никаква штета.
   
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,639
  Допаѓања:
  701
  Пол:
  Машки
  @neda2612 прашањево ти е конкретно за сексот или за здравствени прегледи,ако е за двете корегирај го прашањето :facepalm2
   
 4. incule

  incule Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  476
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  Ќе одиш на преглед и ќе ти кажат колку треба да одиш
   
 5. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,003
  Допаѓања:
  866
  Пол:
  Женски
  Кажи ни ти за твоето прво, не се срами.
   
 6. Electra

  Electra Неонка Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,010
  Допаѓања:
  6,621
  Отвори конкретна тема т.е. сексуални искуства или посета на гинеколог (иако сум сигурна дека и двете постојат), вака нема насока и мора во канта.
   

Сподели: