1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Rock'n'Roll катче

Дискусија во форумот 'Музика' започната од cakar_ulav, 22 февруари 2012.

 1. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  ова катче го направив за да се запознаеме повеке со музиката и нејзиниот стил.
  значи тука можеме да дискутираме за било кој вид на музика
  како метал,рок,џез,блуз, и.т.н
  па да ставиме нешто за почеток :)


  :)
   
  На phantomfusionbass, Anakin, Bibi@ и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Што убава тема, ме бендиса...

  Она што мене малку ме иритира е што денешниот рок наликува на една бледа копија од некогашните незаменливи вокали, гитари и енергија што се презентирала на сцена...
  Секоја чест за исклучоците...Спуштени палци за сите кои единствено што сакаат е да пратат некои трендови и дражот на вистинскиот рок кој ежи и полива адреналин, го забораваат некаде на пола пат од нивните обиди да бидат шмекери у маало.
   
  На Lena и cakar_ulav им се допаѓа ова.
 3. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  ми се допага ода размислување и се слагам со тебе
  само сакам да напоменам дека сеуште има квалитетни бендови

   
  На Lena и Nightmare_f им се допаѓа ова.
 4. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,640
  the doors .. Мојат прва љубов....


  Џим морисон е легенда..
   
  На Anakin, Bibi@, Lena и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Јас не оспорувам дека има квалитетни бендови воопшто, само и давам предност на мојата носталгија кон она што за мене е вистински шмек на рок музика...
  Мислам има ли воопшто простор за дискусија помеѓу ова:


  и ова:

   
  На Anakin, Lena, freak и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  абе да у право си неможеш легенди да споредуваш со аматери пред се нели :);)
   
  На True_Blood му/ѝ се допаѓа ова.
 7. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Да си здрав и жив, тоа ми беше главната поента на излагањето...
   
  На cakar_ulav му/ѝ се допаѓа ова.
 8. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  жив и здрав ама доживотно :rofl:rofl
  и така да ве поздравам со нешто

  мегу најдобрите нивни..мислам се слагате со мене
   
  На Bibi@, Lena и freak им се допаѓа ова.
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Повеќе сум по панк и hard core, но ги поштувам и стариве. Исто колку и да е mainstream, доста indie рок слушам, особено Arctic Monkeys.

   
  На cakar_ulav му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Поздрав до сите од моето катче :)  :D
   
  На Anakin, Bibi@, cakar_ulav и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: