Ravenswood

dreamydreamer

Староседелец
11 октомври 2012
38
47
1,018
Професорот е доста сомнителен, и водејќи се според pll, пошто сепак серијава е спин офф од нејзе, секој ќе испадне замешан некако.Инаку i моја претпоставка е дека Рејмонд ја држеше за раце Рејчел, ама ќе видиме:)
Инаку се шпекулира дека Миранда ќе се врати во живот.
И сник пик за следната епизода
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Ау ау,колку добра епизода.Само не сфатив,шо беше финтата со пајаците?
Колку се само добри Реми и Лук човече,колку трезно размислуват. Сеуште не можам да верувам што направил Дилон,се надевам сега Оливија конечно ќе се помире со вистината.А фрлил во оган неа,само за себеси да се спасе. Мислев дека барем на почетокот ја сакал.
иначе dreamydreamer не ти паднало на памет дека можно е малечкото девојче да му е сестра на Дилон?
Во очекување на последната епизода.И искрено се надевам дека нема да ме разочара.Море секако ќе биде интересно, мислам Хана е во прашање :)
 

dreamydreamer

Староседелец
11 октомври 2012
38
47
1,018
И јас не ја сфатив поврзаноста со пајаците, ама би требало во наредната епизода барем некако да се објасни.Инаку последнава епизода ми беше предобра, ми ги достигна сите очекувања.Се надевам дека и последнава ќе биде еднакво интересна.Инаку од почетокот си мислев дека малото девојче му е сестра на Дилон:)
Инаку можно е да ја прекинат серијава, гледам немаат нарачно нови епизоди/сезона, а и рејтингот не е толку висок, и abc си имаат обичај да прекинуваат серии така што можеби ова ќе биде и крајното финале.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Не верувам.Прочитав нешто да не имало уште неколку епизоди,али поради Twisted морало првата сезона тука да прекине.
Вака така,али abc family имаат најдобри серии да ти кажам.Си ги следам сеа Ravenswood,Twisted и The Lying Game. Сакам вакви тинејџерски мистерии,а abc family се најдобри, дефинитивно.Еве ја почнав The Secret Circle ама многу вештачка ми е некако, ни добри актери ни добри ефекти .. Сакам дури уште некоа серија да почнат, малку ми се овие трите :zelen
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
dreamydreamer ја изгледа последната епизода? Уфф,какво финале (happy) Акција, акција, акција ..
Малку додуше крајот ме збуни,ама океј е.
Сеа Миранда жива ли е,не ли е жива? (think)
Едвај чекам втора сезона!
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Последнава епизода беше врвв!! :cool:
Со нетрпение ја очекувам втората сезона..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

dreamydreamer

Староседелец
11 октомври 2012
38
47
1,018
Добра беше последнава, не ме разочара.
Инаку, колку што сфатив не ја оживеаа Миранда, ама демек Колинс кажа дека постои друг начин на кој што може тоа да се случи.
Се надевам дека ќе има втора сезона, зошто конечно серијава си го доживеа врвот:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
И за жал ја прекинаа серијава, како што и по обичај прават ABC.Штета, таман почнаа да се разоткриваат работите.
http://www.justjared.com/2014/02/14/ravenswood-cancelled-by-abc-family-after-one-season/
Не е ваљда обичај, сигурно немало гледаност па затоа ја откажале.
Ете јас им гледам две серии нив, првата е завршена, втората има три сезони и тек четврта се снима, така да не е до обичајот :)