Prison Break

TheFrisb

Староседелец
3 март 2012
97
161
1,043
Во друга галаксија :)
Еден од најпопуларните серии .Има неколку сезони и сите се исполнети со возбуда :)
Во оваа серија се расправа за неколку човеци кои планираат да побегнат од затвор.Се се случува толку брзо.Главната личност во серијата има карта на грбот која му овозможува да побегне од затворот.Тие побегнуваат со пливање по море.Сега во последните сезони се расправа за некој полицаец кој им гарантира слобода ако ја срушат "компанијата".Под зборот "срушување" се мисли да се зема нивното најпопуларно нешто сира(незнам дали се вика така де ) Тие имаа 3 обиди од кои само еден беше успешен.Потоа полицаецот ги предадува (преминува на страната на "компанијата") со тоа што го зима ова сира(како што споменав погоре незнам дали се вика така).Полицаецот сакал да го продаде за многу пари.Но главната личност скриел едно делче.Потоа со премногу случки тие се здружуваат и ја срушуваат "компанијата":)
На мене до овде ми е гледан.Незнам дали има уште !
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Ја гледав серијата покрај сестра ми..таа го обожава тој Wentworth Miller...
Ептен убава е :)
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
На почеток јака беше се она, ова како влегува во затворот следи се, тетоважата т.е. мапата на грбот, набљудува инт.. Ама кога дојдоа до Панама е тогаш не продолжив да ја следам..
 

TheFrisb

Староседелец
3 март 2012
97
161
1,043
Во друга галаксија :)
На почеток јака беше се она, ова како влегува во затворот следи се, тетоважата т.е. мапата на грбот, набљудува инт.. Ама кога дојдоа до Панама е тогаш не продолжив да ја следам..
Ако во панама е она кога барат некое делче од нешто наречено сара,сири незнам како се вика тогаш тоа е многу интересно.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Јас целата ја изгледав за 2/3 недели, а и филмот како за крај. Премногу ми е mission impossible, ме нервираше на моменти.
Ако во панама е она кога барат некое делче од нешто наречено сара,сири незнам како се вика тогаш тоа е многу интересно.
Sona - и е затвор во Панама (не во реален живот, само во серијата).
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
една од најдобрите серии што се снимани... првата сезона е најинтересна ,па и 3 та донекаде каде што се во затвор у панама
 

Аце

Староседелец
2 март 2012
68
28
618
Во зависност од IP
www.ibiz.mk
Цела серија ја изгледав навистина интересна беше поготово сезоната каде што беа во стариот затвор, потоа откако отидоа во Sona затворот имаше моменти каде што стануваше малце досадна.
Btw сеуште ги имам на dvd сите сезони.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheFrisb

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Бев побаеги заразен во текот на првата и втората сезона. После не им требаше. Премногу теории на заговор, шетање лево десно, празни одови, нелогичности. 3ката се гледаше дека од петни жили пробуваа да се напраат бољи од кецот ама напротив... расипаа. 4ката немаше потреба да егзистира воопшто.

Како и да е, се` на се` добра серија. кецот и двојката у пакет една солидна 9ка. Сосе 3ката и 4ката и` паѓа просекот на 7.5.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheFrisb

TheFrisb

Староседелец
3 март 2012
97
161
1,043
Во друга галаксија :)
Цела серија ја изгледав навистина интересна беше поготово сезоната каде што беа во стариот затвор, потоа откако отидоа во Sona затворот имаше моменти каде што стануваше малце досадна.
Btw сеуште ги имам на dvd сите сезони.
Интересен е онака

Бев побаеги заразен во текот на првата и втората сезона. После не им требаше. Премногу теории на заговор, шетање лево десно, празни одови, нелогичности. 3ката се гледаше дека од петни жили пробуваа да се напраат бољи од кецот ама напротив... расипаа. 4ката немаше потреба да егзистира воопшто.

Како и да е, се` на се` добра серија. кецот и двојката у пакет една солидна 9ка. Сосе 3ката и 4ката и` паѓа просекот на 7.5.
Се согласувам
 

Blondie

Староседелец
19 февруари 2012
612
1,085
1,093
јас ја изгледав цела некако првиот дел е најдобар другите се така-така,се се врти околу тој дел,дури и мајка им им стана непријател.малку крајот ме нервираше-зошто мораше да почине Wentworth????