Pretty Little Liars

Teddy Picker

Староседелец
15 јуни 2012
155
162
643
Фоф компирето
Ја почнав пред неколку дена оти нема шо да гледам вечер. Можеби ќе ја погледам некое време ако тече во ред, а за потоа ги имам планирано Game of Thrones и True Blood па можда и нешто друго
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Ја почнав пред неколку дена оти нема шо да гледам вечер. Можеби ќе ја погледам некое време ако тече во ред, а за потоа ги имам планирано Game of Thrones и True Blood па можда и нешто друго
Ќе ти се здосади оваа само во место тупкаат и се едно исто, поарно почни си ја Game of thrones. ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Стоименов

Teddy Picker

Староседелец
15 јуни 2012
155
162
643
Фоф компирето
Ќе ти се здосади оваа само во место тупкаат и се едно исто, поарно почни си ја Game of thrones. ;)
Донекаде и интересна ми се гледа, иако не ми се допаѓа што секоја епизода е поврзана една со друга и испуштањето на една прави хаос ама ќе ја биде. Нови ситуации со интересни ликови од стилот на американското доброутро, оние богатите на кои им е пружено се на чинија, но сепак како и обичните смртници и тие имаат проблеми.
Да напоменам дека серијава е за плакнење очи, на прво место ми е Хана, а веднаш потоа Емили. А да ви зборувам за телото на Спенсер? Ај не, погледнете ја и мислам дека ќе уживате (зборувам за серијава *а можда и за други ствари)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Донекаде и интересна ми се гледа, иако не ми се допаѓа што секоја епизода е поврзана една со друга и испуштањето на една прави хаос ама ќе ја биде. Нови ситуации со интересни ликови од стилот на американското доброутро, оние богатите на кои им е пружено се на чинија, но сепак како и обичните смртници и тие имаат проблеми.
Да напоменам дека серијава е за плакнење очи, на прво место ми е Хана, а веднаш потоа Емили. А да ви зборувам за телото на Спенсер? Ај не, погледнете ја и мислам дека ќе уживате (зборувам за серијава *а можда и за други ствари)
Женските се супер, ама поубави машки да имаше. (wasntme) Оној професорт е убав и оној што е со Спенсер. A да и многу ми се допаѓа костимографијата на женските, па и на машките.

IH%20Headshot.jpg
 

alekjov1234

Староседелец
3 август 2012
138
48
1,028
Јас ги изгледав првите две сезони и сега ја почнав трета, па по ред ги гледам епизодите како излегуваат. Би рекол дека е интересна серија за тепање време, за таков тип на серија има добра глума и секогаш држи неизвесноста (освен ако не гледате/читате спојлери). Мислам дека вреди да се изгледа серијава колку-толку има добри моменти и преплети меѓу ликовите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Стоименов

Teddy Picker

Староседелец
15 јуни 2012
155
162
643
Фоф компирето
Јас ги изгледав првите две сезони и сега ја почнав трета, па по ред ги гледам епизодите како излегуваат. Би рекол дека е интересна серија за тепање време, за таков тип на серија има добра глума и секогаш држи неизвесноста (освен ако не гледате/читате спојлери). Мислам дека вреди да се изгледа серијава колку-толку има добри моменти и преплети меѓу ликовите.
Потпуно се согласувам :frantic
 

Препознатлива

Истакнат Член
27 јуни 2012
119
94
328
Ја гледам серијава, али многу некако ја тапкаат во место, па едно време се откажав од гледање, па сега пак почнав. Имам читано за многу теории кој би можел да е А али ќе видиме за тоа понатаму :)
 

dreamydreamer

Староседелец
11 октомври 2012
38
47
1,018
Случајно ја почнав серијава пред 2 години, и од тогаш редовно си ја пратам.Еден период се имав опседнато, едвај чекав нова епизода, а сега сум во фаза кога веќе ми се досадни, иако ќе си продолжам да ја гледам серијава.Инаку во врска со книгите, ги читав и има одредени сличности, ама се надевам дека серијава нема да биде како нив.