Pretty Little Liars

невестето

Полноправен Член
14 февруари 2012
39
59
18
домче

key_art_pretty_little_liars.jpg

Серијата започнува со дружбата на пет девојки - Спенсер, Хана, Ариа, Емили и Алисон. За време на една домашна забава, Алисон исчезнува и никој не може да ја пронајде. Една година подоцна, нејзиното тело е откриено, терајќи ги четирите преживеани девојки кои по нејзиното исчезнување изгубиле контакт, повторно да се соберат. Кратко пред да биде пронајдено телото на Алисон, четирите девојки добиваат порака од анонимна личност потпишана како “А“, кој/а ги знае и најдлабоките и најтемните тајни кои го поврзуваат исчезнувањето на Алисон. Тие продолжуваат да добиваат пораки дури и по нејзиниот погреб...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Eva

Blueberry

Староседелец
12 февруари 2012
210
158
1,043
Скопје
Јас ја гледам :) Од време на време знаат да го затупат и пошто каснеа едно време со нови епизоди почнав да заборавам дел од споредните ликови. Како и да е не е лоша за да утепаш некој саат ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: невестето

AnneBoleyn

Активен Член
14 февруари 2012
144
193
43
In Chuck Bass' bedroom
Досадна е. Мислам сфаќам јас госип грл, How i met your mother итн. имаат сличен концепт но премногу се различни. Во тие серии главното внимание е кон ликовите, а тука се се врти околу А. Ме напнаа, ајде нека кажат кој е А. и ќе размислам дали ќе гледам следна сезона.
 

Lily

Староседелец
15 февруари 2012
143
123
1,043
Скопје
Па тоа е и целата приказна, кој е „А„?Така да не ми се верува дека ќе откријат до крај серијата. Иначе мене мн ми е интересна, обожавам вакви серии:)
 

AnneBoleyn

Активен Член
14 февруари 2012
144
193
43
In Chuck Bass' bedroom
Мона, Маја, Герет, Езра.. Тие ми се најсомнителни мене. :nasmevka

Инаку читав дека на крајот на вторава сезона ќе откријат кој е А.
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
досадна серија стана,,гледам само да видам како ке заврши

ја се мислам дека позади стои на Алисон сестра близначка :showoff
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Ја гледав серијата, но многу почнаа да ја тупат и ја оставив може летото ќе ја догледам.
Ајс Мен јас на нет читав дека серијата не е иста како книгите.

И доколку откривате делови од серијата пишувајте СПОЈЛЕР.

AnneBoleyn пред да откриеш нешто пиши со големи букви СПОЈЛЕР.
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Ја гледав серијата, но многу почнаа да ја тупат и ја оставив може летото ќе ја догледам.
Ајс Мен јас на нет читав дека серијата не е иста како книгите.

И доколку откривате делови од серијата пишувајте СПОЈЛЕР.

AnneBoleyn пред да откриеш нешто пиши со големи букви СПОЈЛЕР.

може да е ,,али ако си забележала 13 еп. мислам беше,кога се вратија наназад,алисон раскажуваше некаква приказна
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
може да е ,,али ако си забележала 13 еп. мислам беше,кога се вратија наназад,алисон раскажуваше некаква приказна
Ајс Мен јас околу 13 епизода почнав да не ја гледам ми здосади. Но ако се открие кој е А, обавезно да напишете. :D