1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Pokémon GO!

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Solstice, 8 јули 2016.

1. escape

escape Староседелец

Зачленет на:
    20 октомври 2012
    Мислења:
    2,170
    Допаѓања:
    2,232
    Ако успее играва да го уништи Facebook почнувам да ја играм со се двете раце :D

2. Mnogo Bitno

Mnogo Bitno Староседелец

Зачленет на:
    9 февруари 2015
    Мислења:
    1,721
    Допаѓања:
    752
    Морам да кажам без никој да се навреди, место девојките да симнат некој дечко од сепаре или од дома по скали надоле па да прошетаат и да се развие некоја комуникација и повеќе од тоа ,а машката популација да се фокусира на контакт со жена ,а не со Покемон . :facepalm2:svirka:cool:

3. Давор

Давор Староседелец

Зачленет на:
    10 ноември 2012
    Мислења:
    1,300
    Допаѓања:
    2,081
    Девојките во дваесетите, се сомневам дека се многу заразени со играва. А за помалите е супер, баш братучетка ми ми кажа дека другарките нејзини нон стоп зборувале за дечковци лапање и слично, од кога почнале да играат покемон се смириле малку. Така да, подобро да игра покемон него ли да се е*е на 15 години.
    Што се однесува до машки, не значи дека ако некој игра покемон не чарнува ништо, имам другар што игра покемон па се обложувам дека врти женски повеќе отколку некои овде кои мудруваат. Некој го помислил можеби истото токму баш за тебе, наместо да брка женски седи по форуми?
    Секој со тоа што му причинува задоволство :zelen Ако некој му претставува задоволство да брка покемони, нека си брка. Јас ќе го искористам тоа време за да читнам некоја книга. А верувајте исто е, и јас цел ден расипувам очи за учење факс и читање рандом книжулиња, и тој ако е до тој степен заразен.

4. Mnogo Bitno

Mnogo Bitno Староседелец

Зачленет на:
    9 февруари 2015
    Мислења:
    1,721
    Допаѓања:
    752
    Така е затупен сум и јас како вас , само што јас работам ,а кој сака може се да каже нели , една е вистината ;)
    Кажав општо дека паметот им е повеќе во тоа на некој и запоставуваат се друго ,нормално со исклучоци ..
    Сега ако сакаш паметен да се правиш да не пишуваме , да се правиме паметни ;)
    Нормално дека за мали деца е до негде коректно мада јас никогаш не би му дал да игра ,секој за себе нели , кој што сака си прави во животот па не може да му наметнуваме ,само различно гледање на работите или приближно исто

5. violetmoon

violetmoon Модератор
    Член на администрација

Зачленет на:
    11 декември 2012
    Мислења:
    2,596
    Допаѓања:
    5,669
    Чеда грешни, со демони си имате работа :zelen

На existence му/ѝ се допаѓа ова.
  6. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    Вода скупа прескупа, хероин лош никакав :biggrin

На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
  7. violetmoon

violetmoon Модератор
    Член на администрација

Зачленет на:
    11 декември 2012
    Мислења:
    2,596
    Допаѓања:
    5,669
    Аминн!!!:biggrin

На existence му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,574
    :patos Попов е луд, она за кладилниците кога го слушнав се прснав од смеење.
    Ти људи сунца не гледају данима. :patos:patos

9. Saladin

Saladin Unbaised
    Член на администрација

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,993
    Допаѓања:
    9,620
    “Не мом-Поќе“
    Јода

10. Outrider

Outrider A Witty Cat
    Член на администрација

Зачленет на:
    23 мај 2013
    Мислења:
    4,725
    Допаѓања:
    5,266
    А која е разликата меѓу покемон, дигимон и драгонбол?

Сподели: