1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Oriflame или Avon?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 15 февруари 2012.

?

Орифлејм или Авон?

 1. Орифлејм

  22.1%
 2. Авон

  51.5%
 3. И двете подеднакво

  8.8%
 4. Ниедна

  17.6%
 1. Oriflame

  Oriflame Нов член

  Зачленет на:
  26 јануари 2015
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Пробај ги The One Пудрите нема човек кој се пожалил од нив. Според мене тие се едни од најдобрите кои сум ги користела, покриваат се!
   
 2. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,022
  Допаѓања:
  1,189
  Пол:
  Женски
  Па и двете ги имам користено. Не правам разлика.
   
 3. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,096
  Допаѓања:
  952
  Пол:
  Женски
  Avon затоа што имаат попигментирани шминки, парфемите подобро мирисаат, имаат убав накит и модни додатоци. Од шминките од Орифлејм не ми се допаѓаат маскарите, се ронат, брзо се сушат и очите ме чешаат. Од авон не ми се допаѓа тоа што маскарите брзо се сушат. Кармините на авон ми се незаменливи, зошто не ги сушат усните, истовремено хидрираат и ги омекнуваат :)
   
 4. bliznaci

  bliznaci Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  223
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  Орифлејм е подобра.Според мене,нема голема разлика во цената меѓу Авон и Орифлејм.
   
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,682
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Машки
  Еднаш во животот сум земал машки парфем од Авон и е ок за натака навака,а како што слушам по жениве Авон е на врвот, @bliznaci незнам како мислиш разлика во цените,од кој аспект ?
   
 6. bliznaci

  bliznaci Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  223
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  Орифлејм е малце поскапа од Авон,а со квалитет се двете исти.
   
 7. incule

  incule Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  610
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Орифлејм некако подобри производи ми има
   
 8. woworld

  woworld Нов член

  Зачленет на:
  26 декември 2016
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво. Координатор сум во АВОН, секој што сака да заработува на брз и лесен начин и да соработува со тимот на АВОН нека ме контактира во порака. Поз
   

Сподели: