Operation Ivy

Blue

Нов член
14 февруари 2012
19
22
3
Operation Ivy беше американски ска панк бенд, формиран во Беркли, Калифорнија во 1987. Тие се познати по тоа што се едни од првите бендови кои „измешале“ хардкор панк со елементи од ска, познато како „ska-core". Бендот се состоел од Jesse Michaels (водечки вокали), Tim Armstrong (гитара, вокали), Matt Freeman (бас, вокали) и Dave Mello на тапани. Нивниот единствен албум, Energy е прогласен за еден од најголемите панк рок албуми на сите времиња. За жал, бендот се распадна два месеци после објавувањето на Energy, во Мај 1989.


Штета што имаат многу малку песни и што се распаднаа. Некој ги слуша, мислења за нив? :)
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
на прв поглед на наслов на тему, доби утисак дека и овој е некоја америчка „демократска“ пропаганда за некоју од комунистички државе на блиски исток. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Ако модераторите сметаат дека е непотребна, Рисајкл Бин тука е. :)
орајт сори : ) aЛи викам ти ја,ти знаеш мноо бендови, он знае мноо бендови, ја знам мноо ...
и сфи ако отфоримо за сфаку групу аајдееее
иначе не сам чуја за њима никад
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Не се лоши, ама премногу меки се, не ми се ништо посебно
Можда и би ми се свиѓале доколку вокалот беше малку подобар и поагресивен.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
ако праимо за сфаку групу тему, куде ке ни е крај ?
Епа имаше отворено Рок`н Рол катче каде можеа да се водат дискусии за рок бендови, имаше Хип Хоп катче...ј***ш га, демократијава се` заеба.
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
прф пат слушам за ниф...и ако не се лажам..(преслушав пар песни)...ме асоцираат на дубиоза колектив ...песниве барем...

за мене се ту мач лајт...