1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Operation Ivy

Дискусија во форумот 'Групи' започната од Blue, 14 септември 2012.

 1. Blue

  Blue Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  22
  Operation Ivy беше американски ска панк бенд, формиран во Беркли, Калифорнија во 1987. Тие се познати по тоа што се едни од првите бендови кои „измешале“ хардкор панк со елементи од ска, познато како „ska-core". Бендот се состоел од Jesse Michaels (водечки вокали), Tim Armstrong (гитара, вокали), Matt Freeman (бас, вокали) и Dave Mello на тапани. Нивниот единствен албум, Energy е прогласен за еден од најголемите панк рок албуми на сите времиња. За жал, бендот се распадна два месеци после објавувањето на Energy, во Мај 1989.


  Штета што имаат многу малку песни и што се распаднаа. Некој ги слуша, мислења за нив? :)
   
 2. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  на прв поглед на наслов на тему, доби утисак дека и овој е некоја америчка „демократска“ пропаганда за некоју од комунистички државе на блиски исток. :D
   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Прв пат чула ...
   
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  ако праимо за сфаку групу тему, куде ке ни е крај ?
   
  На Nightmare_f му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Blue

  Blue Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  22
  Ако модераторите сметаат дека е непотребна, Рисајкл Бин тука е. :)
   
 6. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  орајт сори : ) aЛи викам ти ја,ти знаеш мноо бендови, он знае мноо бендови, ја знам мноо ...
  и сфи ако отфоримо за сфаку групу аајдееее
  иначе не сам чуја за њима никад
   
 7. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  Не се лоши, ама премногу меки се, не ми се ништо посебно
  Можда и би ми се свиѓале доколку вокалот беше малку подобар и поагресивен.
   
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Омилена ми е:
  Sound system gonna bring me back up yeah! One thing that I can depend on!

  Пфф легендарна песна!!!
   
 9. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Епа имаше отворено Рок`н Рол катче каде можеа да се водат дискусии за рок бендови, имаше Хип Хоп катче...ј***ш га, демократијава се` заеба.
   
 10. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  прф пат слушам за ниф...и ако не се лажам..(преслушав пар песни)...ме асоцираат на дубиоза колектив ...песниве барем...

  за мене се ту мач лајт...
   

Сподели: