1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Oмилени имиња

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од Hip.Hop_MKD, 15 февруари 2012.

 1. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,682
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Машки
  Машко : Лазар (1) , Никола , Владимир ,Кристијан
  Женско : Јована , Стефани и др :^):cool:
   
 2. Јанасум

  Јанасум Нов член

  Зачленет на:
  16 јули 2016
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  10
  Машко-Нико
  Женско-Ника
   
 3. Shark33

  Shark33 Нов член

  Зачленет на:
  13 јули 2016
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  5
  Машко - Милан
  Женско - Бисера
   
 4. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  2,090
  Пол:
  Женски
  Владимир и Кристијан ти ги прочитав ко Крстимир :patos

  Иначе за мене убави имиња ми се: Софи, Стефан, Тоше, Вероника, Викторија, Бојана
   
 5. Carmichael02

  Carmichael02 Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 август 2016
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Машки: Давид, Александар, Марко, Стефан
  Женски: Александра, Стела, Лили, Анабела
   
 6. incule

  incule Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  610
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Чудни имиња ама Мерцедес и Палома а од македонските Мартина и Глигоријан
   
 7. Јанасум

  Јанасум Нов член

  Зачленет на:
  16 јули 2016
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  10
  Нико.Ника,Мила,Лена
   
 8. Sophiee

  Sophiee Нов член

  Зачленет на:
  26 ноември 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски

Сподели: