Nirvana

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ами Existence збори за песната - мелодијата .. не името на песната ..
Иначе Нирвана имаат одлична мелодија ("поодлична") од Мелвинс па сумњам да е украдена
Споредба Нирвана и Мелвинс скоро и да не можеш да направиш. Мелвинс фураат едно, Нирвана фурале сосем трето од тоа. Ако Нирвана биле повеќе гренџи, Мелвинс се многу поразновидни зашто имаат и слаџ и гренџ и пост-панк и психоделии и уште многу други работи. За тоа кои имаат „поодлична“ мелодија е ствар на вкус.
 

Holla

Истакнат Член
17 јуни 2014
162
90
338
Ха- ово дека Нирвана биле само гранџ пошто не спомнуеш друг стил онда си у грешка, а за вкус у мелодии фала богу дека не е до вкусо .
Секој човек што слуша бар малку музика и поштува ќе рече дека Класика е помелодична од Дед Метал .. фала богу дека е точно ....
И немам намера уште да се расправам ..
Сакаш слушај Нирвана, сакаш не .. али секогаш можеш да погуглаш и да истражиш што и како зборуваат познати артисти
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Не е закопан, за да му е лесна земјата. Кремиран е, и пепелта е расфрлана под некој мост во Абердин, каде што е напишана песната Something in the way.
Јас сум цврсто уверена дека Курт не се самоубил. Точно дека не бил сфатен од светот, бил поинаков, бил уметник и гение во секоја смисла на зборот, но да се самоубие сум 99% сигурна дека не.
Според мои сознанија, сакал да се разведе од Кортни, да ја лиши од старателството и од секакво право над неговиот имот и да ја здувне. Има и некои шпекулации во однос на тоа што се случило во Рим 93та кога се предозирал




Еве и други работи, кои укажуваат дека не бил суицидален
http://www.justiceforkurt.com/investigation/not_suicidal.shtml
Имате се на странава www.justiceforkurt.com ако ве интересира да истражувате околу неговата смрт.

И да, анализирајте ја you know you're right ќе ви стане јасно:) Барем како што јас ја имам сфатено, напишана е за неа...

I would never bother you
I would never promise to
I will never follow you
I will never bother you
Never say a word again
I will crawl away for good

I will move away from here
You won't be afraid of fear
No thought was put into this

I always knew it would come to this
Things have never been so swell
And I have never failed to fail


Pain
Pain
Pain
You know you're right
You know you're right
You know you're right

It's so warm and calm inside
I no longer have to hide
There's talk about someone else
Steaming, soon begins to melt
Nothin' really bothers her
She just wants to love herself


I will move away from here
You won't be afraid of fear
No thought was put into this
I always knew it'd come to this
Things have never been so swell
And I have never failed to fail

Pain



Џабе му е гласот, Курт не го правеше препознатлив неговиот глас, туку целиот во комплет. Уметник во секоја смисла на зборот. Човек што не живее во овој свет, човек на кој му е тесно овде, оној кој покажува среден прст на се и продолжува повторно да биде во тој свој свет, неограничен... Некој што целото срање што го чувствува умее да го преточи во музика, во песна, во стихови. Не се раѓа друг Курт никогаш повеќе.
Прво: не е Pain туку Hey ---->
Второ: дури и на акапелите слабо му се разбираат зборовите, така да 50% од текстовите на интернет се грешни. Кога веќе се грешни слабо можеш да му ги анализираш точно. Кога ги анализираш му ја разбираш поентата на животот, но кога ке ги анализираш уште повеке ке сфатиш дека текстописецот некогаш е во журба па пишува зборови само како да има текст, што не го покажува реалниот филинг на истиот.
Пример ти е Санаториум - Без разум и свест !
Нирвана го создале ова боженство/блаженство (како и самото значење на зборот нирвана) за да уживаме во него а не да се мачиме со анализи
 

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Bleach е Heavу албумот - најдобар по мене
Nvm е поп албумот - за фановите кои би ја знаеле само СЛТС, како што прочитав во предходни коментари
In Utero е Нирвана албумот - тоа е звукот на Нирвана, звукот кон кој би требало да продолжат
Incesticide мало бебе на In Utero
Hormoaning ..
А песна ако бирате ..
 
Последна промена: