Nirvana

Holla

Истакнат Член
17 јуни 2014
162
90
338
к*р Комбајн .. рокериште бил бе .. и панкериште .. не како овие "Existence" i "Outrider" што се караат кои први го почнале панк правецот - во МУЗИКАТА .. да ли Ramonce ili Pistols ili Clash ili Тотално Опуштање
И тако далје ..
Go read and learn more!
 

RoxieHeart

Староседелец
6 мај 2014
60
58
1,018
Inside your darkest fantasies.
Најглупава изјава имам дадено поврзано со Кобејн - Еј покојниот симпатија ! Колку некрофилски од мене.

Гранџот најмногу ми е по мерак, па сум страсен обожавател на бендовиве од генерацијата Нирвана, Алис ин Чејнс, Прл Џем. Нивни песни слушам секогаш, секаде.

Нема простор за дискусија околу смртта според мене. Добрите познавачи на дијагнозата која ја имаше ќе дојдат до заклучок дека самоубиството е сосема очекувано и предвидливо. Искрено казна е да се живее под тие околности, зајебана ствар. Ама како и секогаш нема да има тема на муабет ако отпадне фамозното -"Но што ако... ?!". Си го свирна, get over it |-(.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
к*р Комбајн .. рокериште бил бе .. и панкериште .. не како овие "Existence" i "Outrider" што се караат кои први го почнале панк правецот - во МУЗИКАТА .. да ли Ramonce ili Pistols ili Clash ili Тотално Опуштање
И тако далје ..
Go read and learn more!
Особено деновите кога бил копиљ и се влечкал со Melvins :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

Holla

Истакнат Член
17 јуни 2014
162
90
338
Особено деновите кога бил копиљ и се влечкал со Melvins :D
Слушај дечко .. гледам фалеш се панкер си бил .. валјда идеш на свирки на некои свои другари исто панкери или рокери ... и ако некогаш направиш бенд то е зато што си се влечкал по свирки на другарите?? .. -Не би рекол ..
Малце помалку љубомора ех

Најглупава изјава имам дадено поврзано со Кобејн - Еј покојниот симпатија ! Колку некрофилски од мене.

Гранџот најмногу ми е по мерак, па сум страсен обожавател на бендовиве од генерацијата Нирвана, Алис ин Чејнс, Прл Џем. Нивни песни слушам секогаш, секаде.

Нема простор за дискусија околу смртта според мене. Добрите познавачи на дијагнозата која ја имаше ќе дојдат до заклучок дека самоубиството е сосема очекувано и предвидливо. Искрено казна е да се живее под тие околности, зајебана ствар. Ама како и секогаш нема да има тема на муабет ако отпадне фамозното -"Но што ако... ?!". Си го свирна, get over it |-(.
Ами срцка бил човеко т.е. дечкото .. ипак 27 имал ..
А да ли некој лошо зборе за Тоше наш ??? .. -Не, пошто он е наше дете ...
Ние сме само една љубоморна нација, зато и нигде не не примаат и не не сакаат ... и ке си останеме осамени .. алелуја
 

RoxieHeart

Староседелец
6 мај 2014
60
58
1,018
Inside your darkest fantasies.
Не верувам дека човек со суицидални претензии е неопходно да се етикетира како лош човек, посебно не од љубомора. Eдноставно реалноста е таа, мојот став не е заснован на инает. Не сметам дека има потреба да се копне подлабоко, да се анализираат околностите под кои умре. Млад, успешен и што уште не, неговата смрт била негов избор. Никој немал удел, а ако Корни имала било какво влијание тоа би било само со поттик на психичка тортура.

Тоше е несоодветна компарација, станува збор за личности кои ако ги рангираме стекнале слава на различно ниво, Тоше беше локал а можеби и ќе останеше. Не боледуваше од било која дијагноза на Кобејн и почина под сосема поинакви околности.

Не сакам глобализирање. Елвис, Ејми Вајнхаус дрогаши биле. М, да, ама умреле секој од маката. Никој незнае какви кошмари камуфлирале пред себеси со таквата зависност, секако дури не го допреле дното.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Слушај дечко .. гледам фалеш се панкер си бил .. валјда идеш на свирки на некои свои другари исто панкери или рокери ... и ако некогаш направиш бенд то е зато што си се влечкал по свирки на другарите?? .. -Не би рекол ..
Малце помалку љубомора ех
Сигурно нема да направиш бенд ако седиш дома. Курт баш и немал некое „дома“ па затоа ова му дошло ко кец на десетка. Имаше и некои муабети дека уствари "Smells like teen spirit" е песна на Мелвинс која никогаш не ја снимиле, ама тоа се непотврдени гласини. Како и да е, сигурно дека на свирка ќе запознаеш луѓе кои свират и така можеби ќе направиш бенд.
 
Последна промена:

Holla

Истакнат Член
17 јуни 2014
162
90
338
Сигурно нема да направиш бенд ако седиш дома. Курт баш и немал некое „дома“ па затоа ова му дошло ко кец на десетка. Имаше и некои муабети дека уствари "Smells like teen spirit" е уствари песна на Мелвинс која никогаш не ја снимиле, ама тоа се непотврдени гласини. Како и да е, сигурно дека на свирка ќе запознаеш луѓе кои свират и така можеби ќе направиш бенд.
Па и да е била песна на Мелвинс ипак не би ја испеале со емоции со какви што е испеана од Нирвана, башка можеш да ги видиш и преработките на некои песни на некои артисти и групи од страна на Нирвана..
Иначе има на интернет пише што и како се пробиле Нирвана .. па ако се Мелвинс у питање онда фала им, ако не онда Нирвана > Мелвинс
 

RoxieHeart

Староседелец
6 мај 2014
60
58
1,018
Inside your darkest fantasies.
Нагодувања има до недоглед. Ако уште ја додадеме теоријата дека teen sprit е наводно инспирирана од некоја си женска на Курт. Тешко му паднало раскинувањето, а другарка и го чепкала дека мириса на ...

smells_like_teen_spirit.jpg


Башка и негодувањата негови дека музиката која ја создава е погрешно протолкувана...
 

Holla

Истакнат Член
17 јуни 2014
162
90
338
Ами Existence збори за песната - мелодијата .. не името на песната ..
Иначе Нирвана имаат одлична мелодија ("поодлична") од Мелвинс па сумњам да е украдена