Negative

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Покрај сиот овој чкарт од музика која доаѓа од Србија, рака на срце може да се издвојат неколку групи, и поединци кои вредат, и кои знаат да направат добро парче музика.
Меѓу нив, според некој мој стандарди се и Негатив. Бенд формиран во 1999 година, и кој активно функционира до ден денес.
Вокал им е Ивана Павлович(ако претходно ја сакав поради бојата на гласот сега ја сакам и поради името), гитарист им е Никола Радакович, бас гитара свири Милен, а за тапаните е задолжен Милош.
Бендот функционира феноменално до сега има издадено четири албуми, и кога јас би се прашувал кој им е најдобар тогаш би се одлучил за оној во 2004 година, насловен како „Танго“.

Уживајте во изборов, ако се одлучите да ги слушнете:
1.
2.
3.

А вие? За кој албум или песна би се одлучиле вие да ја издвоите како најдобра од нив?
Или пак според некој ваши критериуми овој бенд е многу под просекот?
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Пропаста на сите овие теми е закачување од ју туб песни и тоа па тоа.
Вовед три четири видеа,после тоа 3-4 коментари од по едно до две видеа и темата отидена во заборав.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Добри, се многу! Сум бил во живо на Негатив, и можам да кажам дека подобро звучат во живо. Ивана е одлична, знае да направи атмосфера знае да ја крене публиката. Имаат многу добри песни, познати рифови на гитара а и имаат добар текст. Може да се издвојат од гадостиите што ги имаме денеска, и една голема оцена за нив, вреди да се слушнат!

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ако се овие бендот што беа на Скрим лани, мило ми е што си заминав пред да свират. Без навреди ама бендов ми е по малку досаден. Немаат нешто што баш да понудат, ми звучат ко веќе чуено и многу ме потсеќаат на Кристина Арнаудова, Ареа и Александра Пилева од нашава естрада.
 

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Ако се овие бендот што беа на Скрим лани, мило ми е што си заминав пред да свират. Без навреди ама бендов ми е по малку досаден. Немаат нешто што баш да понудат, ми звучат ко веќе чуено и многу ме потсеќаат на Кристина Арнаудова, Ареа и Александра Пилева од нашава естрада.
Си заминал пред да свират, а збориш дека не ги бидува, или ти заличувале на некој? Па како тогаш знаеш?

Инаку да, тие беа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Си заминал пред да свират, а збориш дека не ги бидува, или ти заличувале на некој? Па како тогаш знаеш?

Инаку да, тие беа.
Па имав потслушнато по нешто онака пролазно. Ја не велам дека не ги бидува туку си пишав мое мислење за бендот и нивната музика. Ете мене ми се тапа, тебе ти се супер и толку. Нити јас тебе те убедувам нити сакам да ме убедуваш.
 

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Па имав потслушнато по нешто онака пролазно. Ја не велам дека не ги бидува туку си пишав мое мислење за бендот и нивната музика. Ете мене ми се тапа, тебе ти се супер и толку. Нити јас тебе те убедувам нити сакам да ме убедуваш.
Океј, само сакав да прашам како пресуди пред да слушнеш, па сега ми стана јасно.