1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Model tv - македонска телевизија за мода

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Marcello, 9 декември 2015.

 1. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  52
  [​IMG]Официјално ќе започне со работа, првата специјализирана телевизија за мода, модни трендови и модна култура – Модел ТВ.
  Tелевизијата најпрво ќе започне да емитува програма на www.model.mk и ќе функционира како интернет телевизија, за во следниот период да започне и со терестријално емитување во република Македонија. Главниот фокус на телевизијата е да ги следи и обедини модните трендови во Македонија, македонските модни креатори, стилисти и сите луѓе кои работат во модниот бизнис. Модел Тв ќе продуцира емисии во сопствена продукција,ќе изработува едиторијали и фотосесии, како и кратки модни филомови.
  [​IMG]

  Таа ќе ги промовира и прикажува нашите убави македонки и македонци, ќе ги презентира најновите креации на нашите реномирани и потенцијални модни креатори, a воедно ќе ги промовира вредните и квалитетни модни работници – Стилисти, фризери, мејк ап артисти и др. Во фокусот на Модел Тв ќе бидат и познатите музички имиња од земјава и регионот, докажаните и идни театарски и филмски ѕвезди, урбани херои и познати фаци.
  [​IMG]
  Целта е да се обедини модната сцена во Македонија и заедно да го изградиме и подигнеме нивото на модната култура кај нас.
  Тимот е составен од млади ентузијасти, познавачи на модата и модните случувања, а веќе безрезервна поддршка има и од сите познати и признати модни дејци од земјата.

  Еден прилог од телевизијата за FWSK
   
 2. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,045
  Допаѓања:
  6,654
  Е сега дури кога ќе се уфилмаат дека се модели/манекенки, тешко нас. :confused:
  Него, кај да пишам апел секој ден да потсетуваат дека болеро, посебно сатенско, е кич и треба сите да се спалат на куп?
   
  На malo и Аркантос им се допаѓа ова.
 3. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,338
  Допаѓања:
  3,836
  Мене баш ми се допаѓа болеро. Посебно кога девојка со стомак како камионџија го комбинира со ролка. Топ комбинација.
  Македонски артисти... замислете го Боки 13 кога ќе зборува за своите модни додатоци.
  Ужас.
  Уште ова ни фалеше.
   
 4. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Е дури сега ќе се види што луѓе газат по Македонијава. Мрсули недоносени што сонуваат да бидат познати модели, а врв на кариерата им е насловна у Вест. Стилисти, фризери што мислат дека ако се геј, се добри во тоа што го работат. И кој патем од 2 фризури сметаат дека се такоџе врв. Препукавања на Црнокрак, лигауешката Цаци Пакоуска и еден куп небитни фаци. Ама нека работи телевизијава, нека се чувствуваат и они малце битни. :zelen
   
 5. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,464
  Допаѓања:
  1,181
  Нека направат Dunavka's show ако сакаат некој да ги гледа.
   
 6. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,062
  Ова ептен глупо ке биде... во Македонија нема ни ,,м'' од мода, сите што се познати фаци во таа бранша кај нас се тотални непрофесионалци кои немаат капацитет за да мрднат подалеку од државичкава, па затоа од очај отвараат ваков канал тука.
  За манекенките да не зборувам... Повекето се исфорсирани, збунети деца на амбициозни родители, а има и такви кои се до толку уфилмани што го помешале манекенството со нешто друго кое ни налик не е поврзано со мода.
  Во цела држава не верувам дека има повеќе од десетмина кои што разбираат што значи мода, што значи тренд, што значи манекен/ка, а малкуте професионалци кои што ги имаме се тотално непознати за македонската јавност бидејки не изложуваат тука.
   
 7. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Подобро да ја прекрстат телевизијава во Шутка фешн.
   

Сподели: