Misfits

radioactive

Истакнат Член
14 април 2013
54
39
118
Панк-рок бенд формиран во 1977 во Њу Џерси класифициран најчесто како хардкор или хорор панк бенд. Познати се по мешањето на панкот (како и др музички влијанија) со хорор теми и слики за што доказ е и нивното лого. Од формирањето во текот на првите 6 години групата имаше променливи членови со исклучок на пејачот и текстописецот Glenn Danzig и басистот Jerry Only кои биле константни членови. По распаѓањето во 1983 година и по низа судења со Danzig останатите членови конечно добија права повторно да настапуваат под името Misfits. Членовите од групата често се менувале така привремено дел биле и членови од познатите Ramones и Black Flag. Откако формирал Danzig нови групи, нов пејач на Misfits станал Michale Graves.
Имаат извадено 16 албуми од кои најпознати им се:
  • Walk among us
  • Earth A.D.
  • American Psycho
  • Static Age
и лично мојата омилена
Ваше мислење за нив :)
 

Прикачувања

  • misfits_logo_wallpaper.jpg
    misfits_logo_wallpaper.jpg
    103 KB · Прегледи: 1
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Добра група иако стилот е малку пре хард-кор за мој вкус но..
Не сум ни слушач ни обожавател на ваков вид музика, но она што имав можност да го слушнам од широкиот асортиман на песни што ги има оваа група, можам да кажам дека некои песни стварно можам да ги издвојам како навистина добри.
Една која би ја издвоила како мој фејворит би била оваа
 

FranZ Ferdinand

Истакнат Член
26 февруари 2012
73
113
333
ммм интересен бенд,еден од подобрите бендови по мое..овие ми се омилени песни од нив..:))
 

Armagoddamn

Староседелец
28 октомври 2015
162
33
1,028
Голем фан сум на Мисфитс веќе 2 години, а многу повеќе слушам Готик, всушност и јас сум Готик во срцето и душата, последна моја промена е готик тоа и ќе останам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BioTrpe