MaxTV - IPTV T-Home Maкедонија

Дали користите МаxTV ?

  • Да

    Гласови: 7 63.6%
  • Не

    Гласови: 2 18.2%
  • Користам но сакам да го откажам.

    Гласови: 0 0.0%
  • Сакам да се приклучам, претплатам на МаxTV

    Гласови: 2 18.2%
  • Користам највеќе поради спортските канали Арена Спорт во HD

    Гласови: 0 0.0%
  • Користам највеќе поради HBO пакетот

    Гласови: 0 0.0%

  • Вкупно гласале
    11

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
116
58
1,028
33
MaxTV-add-on-print-ad.jpg

MaxTV нуди поинакво телевизиско доживување, супериорен квалитет и опции кои стандардната телевизија не е во можност да ги понуди.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Убава работа ова од видеово, уште да не требаше да се плати за да гледаш Спорт клуб 1,2 и 3, и Арена спорт 2,3 и 4. Од бум е подобро сигурно, единствено што ми смета е тоа за спортските канали.

кориатм 3 max пакет...спаѓа и ТВ-то...
задоволен сум има доста добра ХД слика....сеа не ми се свиѓа тоа што треба за некои канали да доплатиш за да ги глеаш..месечно
али сепак ок е имаш нет неограничен такада не ти требаат тие
А нетот колку е добар?

па ја неам мерено брзината...данлоад...стига до кај....500 кб-с
не е многу јак ама пошто ја иам уклучено фб..ово оно видео и данлоад истовремено...такада....
Глупо прашав. Мислев колку е стабилен, дали паѓа на секои 2 саати или на секој пола саат како што е случај со Оne. :)
 
Последна промена од модератор:

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
кориатм 3 max пакет...спаѓа и ТВ-то...
задоволен сум има доста добра ХД слика....сеа не ми се свиѓа тоа што треба за некои канали да доплатиш за да ги глеаш..месечно
али сепак ок е имаш нет неограничен такада не ти требаат тие
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Глупо прашав. Мислев колку е стабилен, дали паѓа на секои 2 саати или на секој пола саат како што е случај со Оne. :)
не скоро никогаш не се случува тоа...едино ако нема некој дефект или ако не се премори рутерот па да мора да го рестартираш...инче да падне како пред некоја година...зошто го користам одамна и знам како беше тоа повеќе го нема :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Цените им се напумпани до врв. Незнам зошто ја форсираат и фиксната телефонија кога на пример немам никаква потреба.А нема опција интернет + телевизија што останати каблоски интернет оператори ја нудат за двојно помала цена. Моментално јас имам Дигитална тв 40 канали со музички и спортски пакет, аналогна со 60 канали, и неограничен интернет со брзина 20mbit/10mbit.
 

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
116
58
1,028
33
Агенцијата издаде налог за исклучување на програмските сервиси TV OBN и Happy TV
Скопје, 12.12.2014г. Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, изврши програмски надзор во програмските пакети на операторите, при што беше констатирано дека програмскиот сервис TV OBN е реемитуван спротивно на склучените договори, односно програмската содржина на овој програмски сервис е реемитувана во целост, а не како што е наведено во склучените договори со овој радиодифузер.

Во однос на реемитувањето на програмскиот сервис Happy TV, направен е увид во доставената документација, при што е констатирано дека истата не соодветствува со Правилникот за начинот на доставување на пропратната документација кон дописите и пријавите упатени до архивата на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги бр.01-4993/1 од 14.10.2014 година и Правилникот за содржината и формата на пријавата за евидентирање во регистарoт на оператори кои реемитуваат програмски пакети и на потврдата за регистрација на програмски пакети/сервиси бр.01-5775/1 од 21.11.2014 година.

Имајќи го во предвид наведеното, Агенцијата им наложи на оние оператори кои ги реемитуваат програмските сервиси TV OBN и Happy TV веднаш да ги исклучат од своите програмски пакети. Агенцијата ќе врши мониторинг во однос на почитување на издадениот налог за исклучување и доколку констатира дека не се постапува по истиот, согласно своите законски надлежности, ќе поднесе барање за поведување на прекршочна постапка.

Mакс тв покрај овие два канали ги исклучи и B92 Info, RTCG Sat.

И јас ги користам услугите на T- Home и од интернетот и фикниот телефон сум задоволен а од телевизијата колку толку добро е но може и подобра понуда да имаат од тв канали. Го користам 3 Max Comfort со плус пакет спортски канали Арена и Спорт клуб.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Глупо прашав. Мислев колку е стабилен, дали паѓа на секои 2 саати или на секој пола саат како што е случај со Оne. :)
4 години сум на интернетот од T-Home. Не знае за пад. Нормално кочи кога е надмината границата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr