ITna pomos

sfdsafafa

Истакнат Член
9 септември 2013
9
0
301
36
Билјана платно белешена охридските извори.Ми поминаа винари,винари белограѓни. 2х"Винари белограѓани,кротко терајте карванот,да не ми платно згазите,платното ми е даровно,платното ми е даровно,за свекор и за свекрва.""Ако ти платно згазиме,со вино ќе го платиме,со вино ќе го платиме,и бела лута ракија." 2х"Винари белограѓани,не ви го сакам виното,тук' ви го сакам лудото,што напред тера карванот." 2х da se najdat stiliski figuri poetski sliki i motiv ve molam pomognete za utre mi e 1 smena sum
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Билјана платно белешена охридските извори.Ми поминаа винари,винари белограѓни. 2х"Винари белограѓани,кротко терајте карванот,да не ми платно згазите,платното ми е даровно,платното ми е даровно,за свекор и за свекрва.""Ако ти платно згазиме,со вино ќе го платиме,со вино ќе го платиме,и бела лута ракија." 2х"Винари белограѓани,не ви го сакам виното,тук' ви го сакам лудото,што напред тера карванот." 2х da se najdat stiliski figuri poetski sliki i motiv ve molam pomognete za utre mi e 1 smena sum
:rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl