Insanity workout

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Па и не мора нешто посебно гладување, елиминирај шеќери и јаглени хидрати, скробови и такви работи 2 месеци, сакаш-не сакаш ќе скинеш сигурно 15кг, значи само месо, риба, јајца и зеленчук, не мора ни да вежбаш воопшто, откако ќе ги елиминираш килата можеш да си вежбаш онака...лагано...
Како не измислиле некоја таблета за да можеме се така лесно да елиминираме.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Како не измислиле некоја таблета за да можеме се така лесно да елиминираме.

Нема таблети, сега засега барем, иако прехрамбената индустрија би била пресреќна да може да продава уште повеќе храна, ако не се дебели раја ќе купува само храна и ќе ждере :D
Не е нешто тешко, најтешки се искушенијата во вид на чоколади, колачи, сладолед, домашни кифлици, шпагети со сосови, тазе печен домашен леб, помфрит со барбекју сос.... ако може да се одолее на искушението, килограмите сами ќе си заминат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape and diva orhideja

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Па и не мора нешто посебно гладување, елиминирај шеќери и јаглени хидрати, скробови и такви работи 2 месеци, сакаш-не сакаш ќе скинеш сигурно 15кг, значи само месо, риба, јајца и зеленчук, не мора ни да вежбаш воопшто, откако ќе ги елиминираш килата можеш да си вежбаш онака...лагано...
па ја токму и тоа го правам само што еднаш во денот јадам и не јадам баш месо, а риба многу ретко исто и зеленчук у глобала јајцата ми се главно јадење па уствари и само тоа го имам :) и заборавив пијам многу течности пошто иначе не би издржала
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Па и не мора нешто посебно гладување, елиминирај шеќери и јаглени хидрати, скробови и такви работи 2 месеци, сакаш-не сакаш ќе скинеш сигурно 15кг, значи само месо, риба, јајца и зеленчук, не мора ни да вежбаш воопшто, откако ќе ги елиминираш килата можеш да си вежбаш онака...лагано...

Никако. Така само ја слабееш мускулната маса во организмот. Може и да си преслаба личност а мастите да останат. Напротив треба да се вежба. Инаку да се вратам на темата - Insanity немам вежбано ги вежбав цел циклус на T25 , исто од Shaun T и има ефект.
 

Точка

Истакнат Член
20 декември 2013
41
69
318
Јас пак за исхраната :)
Во овој режимов што е со програмата, има лосос, ракчиња, диња, мисиркино, авокадо...(think) За овдешни услови, мислам дека не одговара баш. Барем за мене. Веројатно треба да се бара некоја соодветна замена за протеини, јаглехидрати... М? (think)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Никако. Така само ја слабееш мускулната маса во организмот. Може и да си преслаба личност а мастите да останат. Напротив треба да се вежба. Инаку да се вратам на темата - Insanity немам вежбано ги вежбав цел циклус на T25 , исто од Shaun T и има ефект.

Колку што прочитав поназад се работи за вишок на кг што значи прво треба да се симне вишокот, слаба личност со троа маст околу коските и наголемување мускулна маса е сосема друга ствар. Идеално би било вежбање плус невнесување на наведените материи ама тоа зависи од човек до човек. За два месеци нема да ослаби мускулната маса нешто посебно, таа слабее и ради седење пред ПЦ и ради неактивност воопшто so no issue there :)
А за да се вежба подобро прво да се симне теретот од телото па потоа, некои жестоки програми како овие на видеата, десетмина ќе ги започнат, пет ќе се откажат по прво вежбање, четири после второ, еден после третото :D и еден на 100 ќе продолжи и ќе аплоудира видеа на јутјуб. Итс сајколоџикал.

па ја токму и тоа го правам само што еднаш во денот јадам и не јадам баш месо, а риба многу ретко исто и зеленчук у глобала јајцата ми се главно јадење па уствари и само тоа го имам :) и заборавив пијам многу течности пошто иначе не би издржала

Тоа е добро, само треба да се внимава да не се внесува шеќер. Леб ис јор енеми. :kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Samurai

Нов член
24 април 2014
17
13
3
Јас пак за исхраната :)
Во овој режимов што е со програмата, има лосос, ракчиња, диња, мисиркино, авокадо...(think) За овдешни услови, мислам дека не одговара баш. Барем за мене. Веројатно треба да се бара некоја соодветна замена за протеини, јаглехидрати... М? (think)
Протеини:јајца, пилешки стек, туна (до 3пати неделно), ослич (можеш секој ден), млеко (ако сакаш млеко ако не Јогурт), урда или нискомаслено сирење (ова за навечер пред легнување
Јаглехидрати:овесни,компири, ориз
Масти: жолчка од јајца, кикирики, бадеми, лешници, ореви, омега 3(можеш во капсули а мислам дека добра замена за капсули е ако веќе не сакаш такви работи Рибино масло али на ова вкусот незнам како ке го поднесеш), Маслиново масло
Зеленчук: СЕ!
Овошје: Ништо, освен ако веќе имаш некое многу омилено овошје и без него неможеш тогаш може да се направи ислучок, ништо страшно
Засладувачи:
натрен (захар) во кафе, чај и слично
Мислам дека ти ги дадов сите потребни информации, ако имаш некое прашање плус прашај овде или ПП.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Протеини:јајца, пилешки стек, туна (до 3пати неделно), ослич (можеш секој ден), млеко (ако сакаш млеко ако не Јогурт), урда или нискомаслено сирење (ова за навечер пред легнување
Јаглехидрати:овесни,компири, ориз
Масти: жолчка од јајца, кикирики, бадеми, лешници, ореви, омега 3(можеш во капсули а мислам дека добра замена за капсули е ако веќе не сакаш такви работи Рибино масло али на ова вкусот незнам како ке го поднесеш), Маслиново масло
Зеленчук: СЕ!
Овошје: Ништо, освен ако веќе имаш некое многу омилено овошје и без него неможеш тогаш може да се направи ислучок, ништо страшно
Засладувачи:
натрен (захар) во кафе, чај и слично
Мислам дека ти ги дадов сите потребни информации, ако имаш некое прашање плус прашај овде или ПП.
Ти си ја терал програмава?Јас би почнал одма ама поконкретно да се осигурам околу исхранава сакам,гледам ти си напишал нешто.Бар да направам едно како мени за една недела па да го вртам во круг
 

Samurai

Нов член
24 април 2014
17
13
3
Ти си ја терал програмава?Јас би почнал одма ама поконкретно да се осигурам околу исхранава сакам,гледам ти си напишал нешто.Бар да направам едно како мени за една недела па да го вртам во круг
Програмава за вежбање не сум ја терал али начинов на исхрана со овие производи што ги напишав сум терал. Прашај што поконкретно ти требат овде или ПП ќе направиме ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Тешко иде кај мене...мускулите ме болат скоро три дена,кондиција никаква,желба преголема,туширање после 22 на ефтина струја,скокање по паркет.Исхраната слабо ја терам,не дека не сакам,нити иам време да шетам по маркети,нити пари да се двојам од домашната кујна.Идеме понатака додека се има желба.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja