Hustle

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Мислам дека серијава заслужува да си има свое место на форумов.
Не верувам дека некој нема слушнато за неа,ја даваа на Фокскрајм едно време а сега почнав и да си ја симнувам.Имено група од пет луѓе бираат мета од која ќе изнудат пари.Тие се мајстори во својата работа и секогаш се расположени да земат пари од неморалните луѓе кои не ги заслужуваат.Мики Стоун само што излегол од затвор,бракот му е нестабилен но има стабилно семејство на кое секогаш може да се потпре. Алберт и Еш-старци кои изгледаат искусно и убавата и паметна Стејси се неговите партнери во измамите. Се собираат за да направат уште една последна измама,а им се придружува и Дени Блу,почетник со голем потенцијал да стане вистински мајстор.По последната измама,секогаш мора да има уште една.И така почнуваат.
Ја гледате ли серијата?Која измама најмногу ви се допадна?

4a993024abb8a-03.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Најјаката серија гледана ми е цела сите сезони и сите епизоди !!!
Многу влијаеше врз мене оваа серија и конечно на некој да му текни да отвори ваква тема !! Бравоооооооо Давор :*
Најдобрата измама е од осмата сезона - шестата епизода !!! Последната - крајот на серијата !!
Аиииии ... Штета што е толку кратка серијава ама е уникат ;)
Омилен ми беше Мики и Дени Блу .. Мики ми стана љубов на мојот живот хахахахах .. Се зезам ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Супер е серијава,ја гледав додека ја даваа на Алфа после ја прекинаа и си ги симнав сите сезони.Сега сум на почеток на 3тата сезона ама не знам дали ќе издржам по ред да ги гледам:zelen ќе одам дирекно на 8ма.Мене иначе најмногу ми се допадна Дени,баш му ја погодиле улогата во серијава.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Special

Истакнат Член
22 август 2013
47
19
108
Нешто совршено според мене.Зависник станав од серијава буквално.До пред некое време женската беша црна сега ја сменија плавушка е :giggle
Нели ги имаше од понеделник до петок околу 18:15/18:30 на AXN?Овие денови ги немаше (think) видов на телетекст пишува дека во сабота ќе има 2 епизоди..зошто така па сакам секој ден да ги гледам :(
П.С имате на јутјуб цели епизоди ставено кој сака може да гледа :*
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор