Guns N' Roses

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
ГнР направија бум на почеток на 90 ти,,,ја како фан на Слеш сега не ми се истите ... најдобриот гитарист моментално,што има везе што има работено со ферги и сл. ,,
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Па не се ист стил, хард рок гитарист и лигавка, песната (Beautiful dangerous чинам се викаше), не личи на ништо, а Ферги колку само се посра на Sweet Child O'Mine, тоа е чудо. Ријана пак... :kaka
Остарува Слеш, не му трга со другите бендови, па почна газот само за пари да си го продава. Далеку е од најдобар гитарист моментално, греши на кило, потфаќа, пишти, се буни, менува звук. Ама тоа е.
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Не сам ги слушаја, ептен су ми кремци... нервирав ме. А не викам дека немав добру музику, слеш е добар гитарист.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Па не се ист стил, хард рок гитарист и лигавка, песната (Beautiful dangerous чинам се викаше), не личи на ништо, а Ферги колку само се посра на Sweet Child O'Mine, тоа е чудо. Ријана пак... :kaka
Остарува Слеш, не му трга со другите бендови, па почна газот само за пари да си го продава. Далеку е од најдобар гитарист моментално, греши на кило, потфаќа, пишти, се буни, менува звук. Ама тоа е.
(bravo) Имаш пивце од мене за ова.
 

radioactive

Истакнат Член
14 април 2013
54
39
118
Припаѓаат на типот музика што го мразам. Некои песни им се премногу форсирани како на пример Sweet Child O' mine, November Raint итн итн. Слеш можи е добар гитарист не велам не, или можеби го сметав барем него од групата за таков се додека не го видов во спот заедно со Ферги, Аксел е просто одвратен. Се знае дека популарноста е број 1 нешто во светот на гламот. То е то.
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Љубов до нив, љубов до темава, секогаш треба да се има време за да се слуша Gn'R, Axl, Slash легендишта во музиката.
Омилена песна ми е Wellcome to the jungle