Gossip Girl

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
30
На некој пуст остров
Јас уште ја обожавам серијата, и едвај чекам да излезе нова епизода на 2ри. Мислам дека малку забегаа од темата, веке ниту на факултет не оди никој, само за љубов и за сплетки имаат време, но како и да е несакам оваа сезона да е крај.
 

zombie#

Полноправен Член
11 април 2012
72
65
18
28
Серијава ми е моментално врв!
Сега почвам со 4та сезона и досега неможам да се пожалам. И претходно сум читала дека 4 и 5 та ги зезнале али сепак ќе ги изгледам :)
 

Blueberry

Староседелец
12 февруари 2012
210
158
1,043
Скопје
ај што не идат у школо не можам да сфатам више колку години имаат. Се понашаат ко да имаат 18, изгледаат ко да имаат 30...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: InnaLaurie and Selma

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
30
На некој пуст остров
ај што не идат у школо не можам да сфатам више колку години имаат. Се понашаат ко да имаат 18, изгледаат ко да имаат 30...
Сега треба да се на факс, трета година, но оваа години нешто слабо им се оди, па едни решија да се мажат и разведуваат, други кариери градат, трети се журкаат.
 

Препознатлива

Истакнат Член
27 јуни 2012
119
94
328
Серијава ми беше омилена, просто ја обожавав. Првите 3 сезони ми беа ептен добри едвај чекав нова епизода да испадне. Али откако секој со секого се сплетка во серијава, па откако почнаа сите да се однесуваат како деца, па ова па она, серијава ја изгуби својата смисла. Сега ми е мило што 6 сезона ќе е последна, веќе аман нека ги спојат Чак и Блер и нека си живеат среќно до крајот на животот :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Blondie

Blondie

Староседелец
19 февруари 2012
612
1,085
1,093
Серијава ми беше омилена, просто ја обожавав. Првите 3 сезони ми беа ептен добри едвај чекав нова епизода да испадне. Али откако секој со секого се сплетка во серијава, па откако почнаа сите да се однесуваат како деца, па ова па она, серијава ја изгуби својата смисла. Сега ми е мило што 6 сезона ќе е последна, веќе аман нека ги спојат Чак и Блер и нека си живеат среќно до крајот на животот :D
А знаеш дали се снима или пак веќе има епизоди од 6 сезона ?
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Јас ги догледувам епизодиве од 5 сезона, кога ги гледам Блер и Ден заедно ми се повраќа.(puke) Ич не ми одговараат.
Не ми е серијава тоа што беше во првите сезони и искрено само ради фустаните сега ја гледам.(wasntme)
 

Blondie

Староседелец
19 февруари 2012
612
1,085
1,093
Јас ги догледувам епизодиве од 5 сезона, кога ги гледам Блер и Ден заедно ми се повраќа.(puke) Ич не ми одговараат.
Не ми е серијава тоа што беше во првите сезони и искрено само ради фустаните сега ја гледам.(wasntme)
Па највпечатлива е модата таму може затоа е и толку гледана.А Блер и Ден си сфатија дека нема хемија помеѓу нив и навистина одвратни беа