Good guy VS Bad guy (или - Дали, колку и зошто девојките повеќе ги сакаат лошите момци?)

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Жените највеќе засакуваат од убавина или од материјалната состојба. Ако не се заљуби во тебе од убавина, тогаш ќе се заљуби во твојот новчаник. Во гените на секоја жена е да се обезбеди материјално и да стекне фамилија. Иначе ти кажав, нема да и угодувам многу-многу, зата што како ќе ја научиш така ќе ти лае после.. =)
Колку само не е така. Досега никогаш не сум се вљубила во никој поради убавина или поради пари - туку во карактер. Можеби ме привлекол некој убав и ми бил симпатичен но никогаш не сум се вљубила во него поради естетика. Мислам дека не е издржано таквото мислење, особено не денес , кога жената е скоро рамо до рамо изедначена со мажот на сите полиња а особено на финансиски план.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: redhead and parvati

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Колку само не е така. Досега никогаш не сум се вљубила во никој поради убавина или поради пари - туку во карактер. Можеби ме привлекол некој убав и ми бил симпатичен но никогаш не сум се вљубила во него поради естетика. Мислам дека не е издржано таквото мислење, особено не денес , кога жената е скоро рамо до рамо изедначена со мажот на сите полиња а особено на финансиски план.
Јас зборам општо, за тебе не знам.. Она од искуство што ми било и од тоа што ми кажувале други. Ако си толку подруга еве ти симнувам капа јас. :)
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Јас зборам општо, за тебе не знам.. Она од искуство што ми било и од тоа што ми кажувале други. Ако си толку подруга еве ти симнувам капа јас. :)
Не сум само јас, туку кај повеќето е така. Помал е бројот на тие "девијантни" појави кои спаѓаат во категоријата на муабетите од другите и на твоето искуство. Гарантирано. :sreken
 

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Затрескувањето е една работа а сакањето е сосема друга. :)

Мислам дека девојките што се послободни и си пружаат секакви авантури, се по тие bad guys ама кога некој така фино поштено ќе ги заебе и кога ќе им текне да се узобилат одма трчаат и ги бараат тие фини момци кои девојките ги третираат како човечки суштества а не како предмети за секс
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Мислам дека девојките што се послободни и си пружаат секакви авантури, се по тие bad guys ама кога некој така фино поштено ќе ги заебе и кога ќе им текне да се узобилат одма трчаат и ги бараат тие фини момци кои девојките ги третираат како човечки суштества а не како предмети за секс
Јас не би ги нарекла послободни - туку понаивни и понемарливи.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Мислам дека девојките што се послободни и си пружаат секакви авантури, се по тие bad guys ама кога некој така фино поштено ќе ги заебе и кога ќе им текне да се узобилат одма трчаат и ги бараат тие фини момци кои девојките ги третираат како човечки суштества а не како предмети за секс
Исто како воведот на темата. :)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Јас не би ги нарекла послободни - туку понаивни и понемарливи.
За понаивни не би рекол. Понемарливи може. Сакаат можда да експериментираат на пожустро нешто.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
273
204
1,043
Не се сите машки исти, ама прават исти грешки и слични фори :) хахаххахаа
Вака уште од прва да прокоментирам нешто што прочитав горе ко типот од коа видел некоја типка дека се пали на лоши момци одма се сменил и ја придобил ..... стварно ?? ке се мењаваш само заради една типка што не го сменила она мислењето и што демек коа си се сменил во badass умирала по тебе ?? има различни мислења за темава јас лично цел живот сум се палела на лоши машки сум ги отврлала сите тие добри момци од една причина: никогаш не ми биле забавни досадни живи секогаш ме замараа ми вртеа по 1500 пати во ден 3757 пораки во ден мислам ств претеризам ..... но пред некое време видов дека нема абер ни од лошиве ќе те добијат или ке добијат нешто од тебе и ќе те шутнат ќе те искористат или не мора да бидете со нив во врска ама ке ве користат секогаш коа ке приметат и мала симпатија спрема нив прифатете го ова женски НЕ МОЖЕТЕ ДА СМЕНИТЕ НИКОЈ ОСВЕН АКО ТАА ЛИЧНОСТ НЕ ПОСАКА САМА ДА СЕ СМЕНИ ....... така да Не за добрите Не за лошите има и средни :) забавни, чувствителни др пат нешто повеќе за овие :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Јас не би ги нарекла послободни - туку понаивни и понемарливи.

За најголемиот дел би се согласил, ама има и од нив доста паметни и интелегентни девојки, далеку од наивни или немарливи, едноставно сакаат да си уживаат во младоста, јбг сакаат да пробаат и подобро да ги прават тие глупости на 22-3 год кога се сеуште млади и без обврски него да ги чува тие пориви во себе па на 35 кога би имала оформено семејство да почнат да се дешаваат разни глупости и да уништи многу животи ради некои нејзини неисполнети фантазии од младоста кои кога тогаш ќе избијат на површина