Good guy VS Bad guy (или - Дали, колку и зошто девојките повеќе ги сакаат лошите момци?)

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Луѓе бе, паника ме фаќа. Сериозно. (:|

Прашање за машките: Дали вие со некоја девојка би се однесувале лошо, само затоа што мислите дека таа ќе ве засака на тој начин?
не, кој гу е*е бе такфу, нека иде да се лечи, кој и зшто би сакаја бе лоши понашања ?
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
в оденешно време важи изреката .. колку полошо се однесуваш кон девојките, толку повеќе те сакаат ...
Во никој случај. Мнозинството од девојките не го трпат тоа. Проблемот е што ние сме понаивни и повеќе се притрескуваме во врска со љубовта, да бидеме заштитени од се што не окружува а мнозинството од спротивниот пол го искористуваат тоа. Затоа сум против бајките со фијаското од принцот на бел коњ зошто не прави девојките наивни, многу наивни.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Луѓе бе, паника ме фаќа. Сериозно. (:|

Прашање за машките: Дали вие со некоја девојка би се однесувале лошо, само затоа што мислите дека таа ќе ве засака на тој начин?
не .. јас су мтој шо сум и кон неа и кон секого ако и одговара арно, и мене ке ми одговара, ако не тогаш ние сме сосема различни и понатамошна врска само ке оди кон полошо ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
в оденешно време важи изреката .. колку полошо се однесуваш кон девојките, толку повеќе те сакаат ...
Тоа си го мислиш дека имаш 18. И точно е за таа возраст. Колку си полош, толку повеќе ќе се палат џемцки.
Не дека јас сум многу постара де, и јас пред две години 18 имав, ама кај постариве тоа не иде така.
Пошто ок е да се чалами помлад, недозреан дечко. Ама типац што веќе сериозно навлегол во 30ти, тешко дека ќе залаже некоја постара од 22-3 на која уште и лета паметот.
За таквиот се знае, етикета клошар и чао-пријатно. Ќе заглави со недозреана ко него, ќе се тепаат, ќе вриштат и ќе кршат, ќе си уништат живот и крај. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Реми

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Луѓе бе, паника ме фаќа. Сериозно. (:|

Прашање за машките: Дали вие со некоја девојка би се однесувале лошо, само затоа што мислите дека таа ќе ве засака на тој начин?
People do crazy things.... when they are in love.
НАјсериозно? Во животов имам научено неколку работи. Едната е дека не вреди да се менуваш од корен за нешто површно како затрескувањето. Тоа е најкраткиот дел во љубовниот живот помеѓу двајца. Еве рецимо ти може си затрескана во типот со мускули, но тој е тежок сељак у душа. Затоа по одредено време ти сфаќаш дека не иде. Така и со убавината. Таа е пролазна но на почетокот е доминантна.
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Луѓе бе, паника ме фаќа. Сериозно. (:|

Прашање за машките: Дали вие со некоја девојка би се однесувале лошо, само затоа што мислите дека таа ќе ве засака на тој начин?
Какво е тоа ултра прозирно прашање. Ни животните нема да те сакаат ако се онесуваш лошо према нив.
Но во мали усклучоци постојат мазохистки, така да има логика дека некои го посакуваат тоа реметење.
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
People do crazy things.... when they are in love.
НАјсериозно? Во животов имам научено неколку работи. Едната е дека не вреди да се менуваш од корен за нешто површно како затрескувањето. Тоа е најкраткиот дел во љубовниот живот помеѓу двајца. Еве рецимо ти може си затрескана во типот со мускули, но тој е тежок сељак у душа. Затоа по одредено време ти сфаќаш дека не иде. Така и со убавината. Таа е пролазна но на почетокот е доминантна.
Тотално си во право..
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Фала богу дека не треба да и угодуваш, но мислиш дека ќе те засака само од гледање? (shake) Дека девојките треба да се тие што цело време ќе трчаат по тебе, а ако некоја не го направи истото во спротивно нема шанси да те натера да се вљубиш и ти во неа? За да се вљубиш во некого е потребно време додека го сфатиш тоа. :sreken
Жените највеќе засакуваат од убавина или од материјалната состојба. Ако не се заљуби во тебе од убавина, тогаш ќе се заљуби во твојот новчаник. Во гените на секоја жена е да се обезбеди материјално и да стекне фамилија. Иначе ти кажав, нема да и угодувам многу-многу, затoа што како ќе ја научиш така ќе ти лае после.. =)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Тоа си го мислиш дека имаш 18. И точно е за таа возраст. Колку си полош, толку повеќе ќе се палат џемцки.
Не дека јас сум многу постара де, и јас пред две години 18 имав, ама кај постариве тоа не иде така.
Пошто ок е да се чалами помлад, недозреан дечко. Ама типац што веќе сериозно навлегол во 30ти, тешко дека ќе залаже некоја постара од 22-3 на која уште и лета паметот.
За таквиот се знае, етикета клошар и чао-пријатно. Ќе заглави со недозреана ко него, ќе се тепаат, ќе вриштат и ќе кршат, ќе си уништат живот и крај. :)
тоа го напишав како мое видување а не како јас се однесувам ... се согласувам за муабет оза оние малку постари од мене и дека се позрели и затоа тоа не пали ама лошо е шо оние ш осе сега 16-17 паи 18 години одат на таков пат каде шо е можно полош дечко тоа подобро. се плашам дека кога оваа моја генерација ке стане 24-25 години ке биде најлоша генерација ... едноставно тие од сега ке попримат таков начин на размислување и многу тешко ке го заменат за друг ...