Good guy VS Bad guy (или - Дали, колку и зошто девојките повеќе ги сакаат лошите момци?)

Coelho

Староседелец
2 април 2012
287
493
663
Скопје
Со горново ај уште некако би се сложил ама болдов некако ми штрчи. Глупаво со незрело не секогаш идат во склоп. Поготово кога човекот е затрескан.

Како би нарекол личност Х, која влегува во врска со некоја личност Y, само за да се премисли после одредено време дека веќе не сака да биде во врска со личност Y бидејки не е веќе нејзин тип? Едно време бил нејзин тип, ако веќе влегле во врска. Освен ако личност Х не ја излажала личност Y...

Можеби не глупава, но незрела личност или личност која не знае што сака? Да.

А менување на себеси за личноста која ти се допаѓа да те забележи и да ти посвети внимание? Тоа би го нарекол глупавост. И не само што е глупаво, туку и се ставаш себеси во лоша ситуација. Глупавост која и јас ја имам направено, а не се сомневам дека и други.
 

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
unfelur не мој да мислиш дека е ова за теве директно наменето ама сите велат така, јас сакам дечко да ме почитува, да ме сака, да ме ова она за после 5 минути да се фрлат во прегратка на најголемиот идиот во светот шо чупињата ги нарекува пи*ки и шо знам уште...
Сите велат така, во право си. Само јас не се доискажав. Ако си поставам критериум за момче кое мене би ми одговарало би изгледал вака:
-Да не е арогантен
-Да не е егоцентричен
-Да не е себичен и љубоморен или посесивен, т.е. нешто што го има тој да не мисли дека само тој го поседува и не смее никој друг
-Да не наредува. Да не е ограничен. (Не може и не сакам мене некој да ми каже што да правам).

Лошите момци се токму спротивно од ова што го набројав (Барем за мене). Може ќе почне да ми се допаѓа некој што е се вбројува во категорија „лоши“, само ако ги исполнува овие услови
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
знаеш зошто имам такво мислење? зашто сум го видел тоа милион пати.. еве една приказна моја зошто мислам дека џентлмените умреа поради таквите девојки .. т иси битолчанка така? знаеш пред техничко дека скалите се катастрофа. Мината зима имаше премногу снег на скалите и беше ептен лизгаво... ајс одев н а училиште а позади мене имаше една девојка, веројатно одеше кон педагошкиот факултет. Кога дојдов ги поминав скалите , едвај зашто за малку ке паднев се свртив и и подадов рака на девојката ( прв пат ја гледав во животот) и реков да ти помогнам за да не паднеш.. се насмеа и ми пушти рака . Полека полека ги помина скалите , се сврти и замина... не барав ништо повеќе само едно фала да ми речеше...
Секакви има во светот , секакви карактери. Јас лично зборувам во мое име не сум таква. Јас го ценам тоа за разлика од некои пластични барбики на кои сатисфакција им е да ги наречуваат со секакви имиња и фрази. А од друга страна кажи ми ти зошто машките придонесоа женските да се однесуваат така? Зар не е најголем број на таквите што бараат само секс и ништо повеќе? Е затоа девојките ги преферираат "дотичните" bad boys бидејќи сметаат дека ќе ги заштитат од мнозинството. Жално но вистинито тоа ни е реалноста - преполна со ку*ки и примитивци.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca and 990Freak

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Секакви има во светот , секакви карактери. Јас лично зборувам во мое име не сум таква. Јас го ценам тоа за разлика од некои пластични барбики на кои сатисфакција им е да ги наречуваат со секакви имиња и фрази. А од друга страна кажи ми ти зошто машките придонесоа женските да се однесуваат така? Зар не е најголем број на таквите што бараат само секс и ништо повеќе? Е затоа девојките ги преферираат "дотичните" bad boys бидејќи сметаат дека ќе ги заштитат од мнозинството. Жално но вистинито тоа ни е реалноста - преполна со ку*ки и примитивци.
в оденешно време важи изреката .. колку полошо се однесуваш кон девојките, толку повеќе те сакаат ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Мислат дека ако е лош е КУЛ, и затоа на крај секогаш испаѓаа "еб**ни"..:D
 

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Ние сакаме нас да ни угодувате, а сепак да бидете бед гај надворешно. Барем јас :p
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
ја мрзу дрски арогантни мушкарци, незнам зшто па женско би сакало такфога, обожава да гу пцуе, срамоти, ремети : )
сфе на сфе не ги сфаќам тија такфи дрски неџентламени, кој ги е филм....
а женско што би сакала такфога нека иде да се лечи : )
 

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
Луѓе бе, паника ме фаќа. Сериозно. (:|

Прашање за машките: Дали вие со некоја девојка би се однесувале лошо, само затоа што мислите дека таа ќе ве засака на тој начин?