Good guy VS Bad guy (или - Дали, колку и зошто девојките повеќе ги сакаат лошите момци?)

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
хаха вечното прашање, зошто женските паѓаат на глупи типови кои се прават фаци(бегаат од часови, се тепаат и слично), отколку на умни момци, кои си седат мадро на газот? :^) Отсекогаш ме интересирало ова и баш пред некој ден мислев да ја отворам темата, добро е што си ја отворил. Баш сакам одговор од девојчињата зошто е тоа така? :)
 

Coelho

Староседелец
2 април 2012
287
493
663
Скопје
Јас мислам дека девојките лесно може да ги привлече и некое добро, културно и фино момче - доколку знае како.

Сите си имаат свој тип. Можеби првите две девојчиња преферираат лоши момчиња, но следните три би одбрале некој добар. Можеби одредени девојки сакаат кога машкото кон нив се однесува на некој агресивен начин и тоа ги прави попривлечни момчињата за нив. Веројатно девојките кои сакаат лоши момци не се заинтересирани за долготрајна и сериозна врска или пак не сакаат да почувствуваат возвратена љубов - инаку не гледам причина зошто би одбрале некој таков.

Истото се важи и за момците. Не сакаат сите машки девојки кои постојано излегуваат, уживаат во опијувањето, се бунтовнички и имаат некој див карактер. Иако, претпоставувам, повеќето се возбудуваат на помислата на девојка во едвај-видлив долен веш и потпетица од пола метар која прави незамисливи работи позади затворени врати - има некои кои попрво би одбрале паметна, културна и добра девојка која има повеќе квалитети од внатре, и добар карактер.

А конкретно за горенаведената ситуација: Девојката е глупава незрела во оваа ситуација што не знае што сака, а сепак влегува во врска - исто колку што е и момчето глупаво незрело што одбира да се смени себеси од подобро во полошо.
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
па ваљда заради адреналин, возбуда , некаков револт кон општеството ( звучам многу анархистички) да се биде со некого шо не е како сите... друго немама шо дакажам освен тоа дека сум направил многу џентлменски потези и не сум добил ни едно благодарам и да споменам една мисла од еден блогер.... Чувај си го џентлменството за вистински дами а не за секоја ....
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Јас мислам дека девојките лесно може да ги привлече и некое добро, културно и фино момче - доколку знае како.

Сите си имаат свој тип. Можеби првите две девојчиња преферираат лоши момчиња, но следните три би одбрале некој добар. Можеби одредени девојки сакаат кога машкото кон нив се однесува на некој агресивен начин и тоа ги прави попривлечни момчињата за нив. Веројатно девојките кои сакаат лоши момци не се заинтересирани за долготрајна и сериозна врска или пак не сакаат да почувствуваат возвратена љубов - инаку не гледам причина зошто би одбрале некој таков.

Истото се важи и за момците. Не сакаат сите машки девојки кои постојано излегуваат, уживаат во опијувањето, се бунтовнички и имаат некој див карактер. Иако, претпоставувам, повеќето се возбудуваат на помислата на девојка во едвај-видлив долен веш и потпетица од пола метар која прави незамисливи работи позади затворени врати - има некои кои попрво би одбрале паметна, културна и добра девојка која има повеќе квалитети од внатре, и добар карактер.

А конкретно за горенаведената ситуација: Девојката е глупава незрела во оваа ситуација што не знае што сака, а сепак влегува во врска - исто колку што е и момчето глупаво незрело што одбира да се смени себеси од подобро во полошо.
Со горново ај уште некако би се сложил ама болдов некако ми штрчи. Глупаво со незрело не секогаш идат во склоп. Поготово кога човекот е затрескан.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
1. Лоши, опаки момак. Безобѕирен, дрзок, увек кул фаца, не покажува емоции, има фаци другари и пичат низ град, свртел пола женски од градот и другата половина му се нуди ама тој не ги сака оти му се под ниво.
2. Мирен дечко, џентлмен, скромен, почитува, сака, верен е, премолчува, сослушува итн.

Женската пак ќе го избере првиот. Од две причини:
Прво: Во пубертетско-тинејџерска фаза, најбитно е самодокажувањето и стекнувањето што поголем „фаца“ статус.
Е тука, девојчето ќе истпри се’ од мачо фраерот, ама битно во јавност ќе е позната ко една од женските на јаката градска фаца и си мисли дека стекнува стравопочит кај другите и дека истите ќе и’ љубоморат итн.
Втора причина: Веќе кај малку посозреаните, тоа е желбата повторно да се самодокажат, но овојпат на друг начин т.е. да се обидат од јакиот фраер да направат кротко маче кое ќе ги поседува карактеристиките на типот број два, и тоа за нив да биде најголемиот подвиг и да си докажат дека толку се способни и посебни, што таква фаца поради нив се преобразила.
Дали волкот само влакното го менува, нема да дискутираме, тоа е друга тема.

Е сега за мирните дечки. Што е подобар типот, толку поненаситна и промискуитетна станува цурата.
Ако ја навикнал секој ден да и’ купува цвеќе, еден ден ако пропушти, девојкава ќе пукне и веднаш ќе следат сомнежи и коментари „Зошто? Па ти мене не ме сакаш. Друга ли има?“ итн. и така дечково ќе си добие етикета незаинтересиран, а цуркава ќе се полета по горенаведениот мачо бидејќи „Сигурно нешто во него има, штом толку трчаат сите.“

Заклучок? И мене ме интересира каков е. Речиси секој на крај ќе испадне недоволен.
Јасно, зависи од очекувањата и барањата на девојката, но на поголемиот дел поинтересно им е да се млатат со олош пробувајќи да го оправат, отколку со некој што веднаш се’ ќе им сервира на сребрен послужавник.
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
unfelur не мој да мислиш дека е ова за теве директно наменето ама сите велат така, јас сакам дечко да ме почитува, да ме сака, да ме ова она за после 5 минути да се фрлат во прегратка на најголемиот идиот во светот шо чупињата ги нарекува пи*ки и шо знам уште...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31 and 048

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Нема врска дали е good guy или badass.. Битно е да ме цени и почитува како личност, моите навики и граници и да е доволно храбар да ми го покаже тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cece17

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
unfelur не мој да мислиш дека е ова за теве директно наменето ама сите велат така, јас сакам дечко да ме почитува, да ме сака, да ме ова она за после 5 минути да се фрлат во прегратка на најголемиот идиот во светот шо чупињата ги нарекува пи*ки и шо знам уште...
Не е точно , не дека нема такви ама во глобала не е така.. Не знам зошто таква слика има поголемиот дел од машката популација.
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Не е точно , не дека нема такви ама во глобала не е така.. Не знам зошто таква слика има поголемиот дел од машката популација.
знаеш зошто имам такво мислење? зашто сум го видел тоа милион пати.. еве една приказна моја зошто мислам дека џентлмените умреа поради таквите девојки .. т иси битолчанка така? знаеш пред техничко дека скалите се катастрофа. Мината зима имаше премногу снег на скалите и беше ептен лизгаво... ајс одев н а училиште а позади мене имаше една девојка, веројатно одеше кон педагошкиот факултет. Кога дојдов ги поминав скалите , едвај зашто за малку ке паднев се свртив и и подадов рака на девојката ( прв пат ја гледав во животот) и реков да ти помогнам за да не паднеш.. се насмеа и ми пушти рака . Полека полека ги помина скалите , се сврти и замина... не барав ништо повеќе само едно фала да ми речеше...