1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Good guy VS Bad guy (или - Дали, колку и зошто девојките повеќе ги сакаат лошите момци?)

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Saladin, 24 април 2012.

 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Немојте да се жалите после зошто џентлменството изумира, кога индиректно вие го убивате.
   
  На Aaliyah, Bum-Bum, 048 и уште 7 други им се допаѓа ова.
 2. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  образложи жити сѐ :)
   
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Ситација: имаш машко кое има жртвувано многу од времето за да и` направи таа да се чувствува прекрасно. Таа го разбира тоа но некако не сака да биде така. Таа сака лоши момчиња. После толку поминато време тој забележува дека работата не иде. Се преобразува во Bad guy. Глуми дрскост, посесивност само за да ја придобие. И за некој краток временски интервал е негова. Со тек на време тој по овие постапки впива во својот карактер дрскост, посесивност, расипаност. За да на крај кога ќе се засити, ја остава неа/или обратно - и следната ја добива на ист начин. е сеа, претходната се жали каде изумре џентлменството. Е каде де?
   
  На 048 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Можи малку ќе бидам оф топик, но сепак (а ако се раврзи муабет надолго и нашироко, ќе ги префрлам размислувањата во посебна тема)
  стално се наметнува истата констатација
  „Таа сака лоши момчиња“.
  Е сега, како жена јас имам некое мислење, да не речам знам, зошто е тоа така.
  Но, од машка страна видено, одговорот на прашањето „Зошто таа сака лоши момчиња?“ би бил кој?
   
 5. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Затоа што типот не бил доволно лош?? ::unsure
   
 6. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Ај вака, точно е тоа дека можеби не сите, но поголемиот број девојки сакаат лоши момчиња.
  Не ми е прашањето зошто не ги сакаат добрите, туку што е она што прави повеќе да ги сакаат лошите?
  Значи не се работи за свесен избор, дали некоја личност те привлекува или не, не е прашање на избор, нели?
  Е па кој момент во женската психа е на некој начин пресуден за таа да почувствува несфатливо силна привлечност кон еден таков Bad guy? :)
   
  На redhead и МериСелест им се допаѓа ова.
 7. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Не постои памет, да. Но со самото тоа што подоцна се жали каде изумрело џентлменството е некако несфатливо.
   
 8. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Не е баш дека нема памет :)
  Ај ќе ги префрлам во нова тема мислењава, баш ме интересира шо ќе кажат девојките во своја одбрана.
  А и како размислуваат и другите момци. :)
   
 9. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Лошо формулирав. Не е немање памет туку губење памет кога се дешава затрескување. Затоа и нема правила. Едноставно тоа и` се свиѓа. Ама процентуално коа ќ се види отстрана лошите повеќе добиваат.
   
 10. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Океј, разбирам, нема правила во љубовта.
  Но, овде има еден мал, ама битен псхилошки момент како одговор на прашањето „Зошто баш тоа ѝ се свиѓа?“
   

Сподели: