Game of Thrones

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Еднаш изгледав една епизода и се чудев дали сум го изгледал најдосадниот порнич или сум сонувал.

По некоја логика си ја изгледал првата епизода и на крајот си видел сексуален чин помеѓу брат и сестра (близнаци се), но не си обрнал доволно внимание и затоа си пишал само порнич ( или не) ? :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
По некоја логика си ја изгледал првата епизода и на крајот си видел сексуален чин помеѓу брат и сестра (близнаци се), но не си обрнал доволно внимание и затоа си пишал само порнич ( или не) ? :)
Искрено врска неам ни која епизода ја гледав. Досадна ми беше и баталив.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ај некој ако знае дали ги има кај нас книгиве или ќе морам од нет да нарачувам?
Кај нас ги има на македонски, ама не ги сакам тие. :)
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Ај некој ако знае дали ги има кај нас книгиве или ќе морам од нет да нарачувам?
Кај нас ги има на македонски, ама не ги сакам тие. :)

Карши мекдоналдс во центар, ги има и на англиски и македонски
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Фала ти, јас си мислев ќе треба да нарачувам а ич не сакам тоа. :)

Многу повеќе детали имаш во книгата, и има некои ликови не умираат како што се прикажани, некои уште се живи, борбите се опишани поопширно...циркузи, важно и книгите и филмот се чиста 10ка
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler and Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Многу повеќе детали имаш во книгата, и има некои ликови не умираат како што се прикажани, некои уште се живи, борбите се опишани поопширно...циркузи, важно и книгите и филмот се чиста 10ка
Да па затоа сакам да почнам да ги читам книгите, друго е книга а друго е на тв. А иначе да не знаеш колку пари е една книга? :)
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Да па затоа сакам да почнам да ги читам книгите, друго е книга а друго е на тв. А иначе да не знаеш колку пари е една книга? :)

Една не се продава, одат во комплет, 6 книги се, околу 3,500 сите 6 книги беа...
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Една не се продава, одат во комплет, 6 книги се, околу 3,500 сите 6 книги беа...
Ааа јас па мислев една по една се продаваат како македонските верзии, нема врска ако одат во комплет, секако истите пари ќе ги дадам. Фала за информацијата. :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Уште многу има до 5тата сезона :(. По тоа што читав, очекувам сезонава да биде прејака. Ќе видиме многу нови ликови, повеќето ќе се од Dorne, исто така ќе го видиме (така прочитав, не значи дека вистина е) Аегон, детето кое сите мислеа дека е убиено, ќе го следиме патувањето на Тирион во Есос, ќе видиме повеќе сцени во Бравос со Арја (последната сцена од финалето на s04 беше прејака), случувањата на ѕидот исто ќе бидат интересни за гледање, ќе има и јавање на змејови, што ќе биде премногу добро за гледање. :)

Нова локација за снимање како што читав ќе биде Шпанија, каде ќе се снимаат случувањата во Dorne.

Едвај чекам. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler