Game of Thrones

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Конечно после толку чекање почна новата сезона. Пред малце ја изгледав епизодата и можам да кажам дека моментално нема подобра серија. Почетокот беше феноменален, инсерти од последните епизоди од претходната сезона, предобри дијалози во цела епизода, едноставно не можеше подобро да почне.
Сцената која ја гледав повеќе пати, посебно делот од 2:00 до 2:10 и завивањето на волкот во позадина, овој дел 10 пати го гледав и секој пат се наежував :zelen.

Следната епизода ќе биде најјака до сега, ќе има многу секс а најмногу секс кралот ќе добие. :rofl
Бонус слика
1016939_10152079427367734_6152350370077628541_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Змејче

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Ја од чекање на пола имињата имги заборавив, и додека се присетив шо како беше. Треба уште еднаш да ја гледам епизодата, солиден почеток кој ветува многу.
Сабајлево прочитав дека ќе има 5та и 6та сезона.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ја од чекање на пола имињата имги заборавив, и додека се присетив шо како беше. Треба уште еднаш да ја гледам епизодата, солиден почеток кој ветува многу.
Сабајлево прочитав дека ќе има 5та и 6та сезона.
Ее па кој ти е крив што не си ја гледала цела серија 2 пати :zelen, јас пред новава сезона да почне ја изгледав од почеток цела иако знаев што е и како е. Да иначе ќе има и 5та и 6та сезона а и читав некаде дека серијата би требало да заврши пред книгите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Еднаш изгледав една епизода и се чудев дали сум го изгледал најдосадниот порнич или сум сонувал.
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Нај јака серија до сега. Читав за Џон Сноу уствари дека не е син на Нед, ќе излезе интересно со него на крај.
Инаку очекувам дека оваа малата ќерка на Нед, Ајра да ги одмазди сите, многу е храбро девојчето, а оваа другата Санса не знам некако ептен е пасивна. Тој Џофри веќе не се трпи и се надевам во скоро време оваа новата свершеница оти ќе го реши. Така си претпоставувам.
Најдобар лик од сите ми е џуџето, ептен добра душа има и секогаш е против глупите одлуки на неговата фамилија, а се надевам и оној братму близнакот на кралицата дека ќе свати и тој колку е часот и ќе стане добар.
Калиси ќе видиме сега до кај ќе стигне со освојувањето, макар што многу сакав да владеат заедно со Кал Дрого, мажот и што умре. Тој нај убав од сите беше.
Сепак секоја серија е неизвесна до крај, ни останува сеа да чекаме во неделата да гледаме по една.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma and Змејче

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Ее па кој ти е крив што не си ја гледала цела серија 2 пати :zelen, јас пред новава сезона да почне ја изгледав од почеток цела иако знаев што е и како е. Да иначе ќе има и 5та и 6та сезона а и читав некаде дека серијата би требало да заврши пред книгите.
Неам време, многу серии гледам јас.

http://www.buzzfeed.com/caitlincowie/must-know-facts-about-game-of-thrones
http://www.buzzfeed.com/daves4/49-things-you-never-knew-about-game-of-thrones-that-will-blo
Јазикот на Дотраките, бил напишан од лингвист само за серијата. :D
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Реков јас кралот најмногу секс ќе добие:zelen. Можеби не беше добра како првата епизода ама затоа ако на Red Wedding беше тажно сега на Purple Wedding беше за радување:zelen

Убицеот иначе мислам дека е некој што не ни беше на свадбата, ама сепак мило ми е што го убија конечно.

25h1qb6.jpg
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Многу брзо ќе помине сезонава, кој ќе чека после :(. За последниве 2 епизоди немам зборови, уствари не само тие 2 цела сезона е супер. Јас сакав да не ги гледам додека не искочат сите епизоди и после да ги симнам и по ред да си ги гледам ама сигурно ќе прочитав спојлер некој и ќе се зафркнев сам :zelen

Од 4тата епизода крајот.

А ова е од последнава. Како само изглуми и каков крај :zelen ежење :)