Facebook ќе биде затворен на 15ти март 2012?

Статус
Затворена за нови мислења.

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
PALO ALTO, CA - Mark Zuckerberg најави дека Facebook ќе биде затворен во март 2012 година. Раководењето на сајтот стана премногу стресно


“Facebook” излегува од контрола, изјави Zuckerberg на прес – конференцијата пред Palo Alto канцеларијата, “а стресот кој го носи управувањето со оваа компанија, ми го уништи животот. Морам да ставам крај на ова лудило”.
Zuckerberg објасни дека почнувајќи од 15. март корисниците веќе нема да имаат можност да пристапат до своите Facebook профили.
“На 15. март, 2012 година се исклучува целиот сајт” , рече Avrat Humarthi, потпретседател за технички работи на Facebook.
’Значи, ако сакате да ги видите своите фотографии повторно, Ви препорачувам да ги симнете од интернет. Нема да можете да ги добиете назад, откако Facebook ќе излезе од бизнисот”.
Zuckerberg изјавува дека одлуката да се затвори Facebook била тешка, но не мисли дека луѓето ќе се вознемират премногу.
” Лично јас, не сметам дека тоа е некоја голема работа”, рече тој во приватно телефонско интервју. ” И да бидам искрен, мислам дека така е подобро. Без Facebook луѓето ќе мора да одат надвор и да склопуваат вистински пријателства. Тоа е многу подобро”.
Некои корисници на Facebook беа бесни откако ја слушнаа оваа вест.
“Што би правела јас без Facebook?” вели Денис Бредшо, средношколка од Индијана. “Животот ми поминува тука. На Facebook сум најмалку 10 часа дневно. Сега што ќе правам во тоа време?”
Сепак, родителите низ целиот свет се соочуваат со долгоочекуваното чувство на олеснување.
“Мило ми е што кошмарот наречен Facebook ќе заврши” рече Џон Гутари, родител од Детроит. “Веќе не можам да ја гледам својата тинејџерка залепена за екранот цел ден. Тогаш можеби ќе можам да разговарам со неа”.
Луѓето од финансиската индустрија го критикуваат Zuckerberg, за оставање на мултимилијардерски профит. Facebook во моментов е рангиран како една од најбогатите компании во светот, а неговата вредност изнесува 7,9 милијарди долари.
“Не ми требаат пари. Си го сакам својот стар живот назад.” изјави Zuckerberg.
Корпорацијата Facebook им сугерира на корисниците да ги повлечат своите персонални информации и фотографии, пред 15. март 2012 година. По тој датум сите фотографии, белешки, линкови и видеа ќе бидат перманентно избришани.
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
аман со ова веќе.... нека се затвори веќе еднаш. и така курвите ќе се вратат на старата работа и барем ќе престанат да се соблекуваат за еден лајк.
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
аман со ова веќе.... нека се затвори веќе еднаш. и така курвите ќе се вратат на старата работа и барем ќе престанат да се соблекуваат за еден лајк.
уууууу ова беше нервозно кажано :D
инаку и да се затвори и да не работи не гледам некој големи промени :)
само ке има подобро....раздвижување на народот...или ке се отвори некоја мрежа иста таква па пак ке заглават:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

КрисТина К.

Истакнат Член
2 март 2012
527
1,654
393
Скопје
да ви кажам право више ми се смачи од фејсбук. подобро нека се затвори.
цело време едното исто, кој прднал, кој зевал, кој се сликал во огледало, кој што правел... бла бла
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MaNemoj and sweetgirl

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
уууууу ова беше нервозно кажано :D
инаку и да се затвори и да не работи не гледам некој големи промени :)
само ке има подобро....раздвижување на народот...или ке се отвори некоја мрежа иста таква па пак ке заглават:)


епа што да правам кога и да се вклучам на фб има само некои изгубени курвички сликани по градници,со испрчени муцки,со раширени нозе...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
до кога ќе паѓате бе на овие финти, така се затварала толкава компанија што вреди милијарди и постојано и расте популарноста а со тоа и вредноста, цело време или ќе го хакнат или ќе го затворат и пак ништо од тоа... а дали ќе го затворат сеедно ми е... само дека ради стрес некој ќе се откаже од милијарди долари сумљам, а ако стварно го мисли тоа еве доброволно се нафаќам на тој стрес за тие пари.
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
Јас би ви предложил да направите денес листа со медиумите кои ја објавија оваа (лажна) информација, и откако на 16ти март ќе се уверите дека е лажна, да престанете да ги посетувате :)
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Јас би ви предложил да направите денес листа со медиумите кои ја објавија оваа (лажна) информација, и откако на 16ти март ќе се уверите дека е лажна, да престанете да ги посетувате :)

Па не велам дека не е лажна, ама дај Боже да е така, па да живееме нормално.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Blondie
Статус
Затворена за нови мислења.