1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Facebook дискусија и помош

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од важна, 15 февруари 2012.

1. diva orhideja

diva orhideja Член со 30 казнени поени

Зачленет на:
    26 февруари 2014
    Мислења:
    2,220
    Допаѓања:
    1,743
    На malo му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Armagoddamn

Armagoddamn Истакнат Член

Зачленет на:
    28 октомври 2015
    Мислења:
    162
    Допаѓања:
    33
    пријави дека е лажен, тимот на фејсбук ќе помогне

За сите што користеле аутолајкер, им препорачувам да го деактивират профилот за 48 часа и ќе нема проблеми со страните, ЛАЈКОВИТЕ ЌЕ ОСТАНАТ НА СТРАНАТА

#202 Armagoddamn, 31 октомври 2015
    Последна промена од модератор: 1 ноември 2015
  3. Saladin

Saladin Unbaised
    Член на администрација

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,984
    Допаѓања:
    9,611
    Некој да не има искуство со ставање на број на мобилен во фејсбук профил?
    Ме напна фејсбукот да сум стаел бројче пошо така профилот би бил посигурен, а јас некако не сакам сите што ги имам на фејсбук да ми го знаат мобилниот.

4. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,381
    Допаѓања:
    9,077
    Па не мора да го оставиш паблик. Можеш да ставиш број колку да ти стигаат пораки со код за логирање и така пример јас и да ти го знам пасвордот нема да можам да се логирам затоа што ми треба кодот од пораката на мобилен што стигнал на бројот.

На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Makedonec

Makedonec Модератор
    Член на администрација

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,443
    Допаѓања:
    1,164
    И кај мене истото го бара. Си продолжувам на хоме и исто ко да не сум видел:DD

6. EmilijaS

EmilijaS Истакнат Член

Зачленет на:
    20 јануари 2016
    Мислења:
    65
    Допаѓања:
    39
    Во врска со телефон на фејс, јас го ставив ама и го скрив истовремено, така да исто како да не сум ставила телефонот. :D
    Фејсбукот го користам претежно за чат, па и на телефон и на компјутер имам слезено апликација месенџер и речиси и не влегувам на фејсуб за лајкување и објавување. Према расположение ако имам убава слика ќе ја ставам, ако имам некоја песна која ми е при срце ќе ја ставам и толку.
    Не сакам живот на фејс, а чатот го користам обично за договарање и разговарање со пријатели тука зошто телефонот сепак скапо кошта, а за гледање во живо сите имаат обврски или пак за тепање време на факултет на досадно предавање.
    Најмногу мразам кога некој флертова на фејс, а ти не ни знаеш кој е, не го ни познаваш, ти стига порака и дечково со прва порака отворено ти се пушта и те вика пред расчекор да си одел му студело. Ма немој. Истото ми се случило и со колега на факултет кој јас не ни знаев дека ми бил колека зошто се на се 2 пати на колоквиуми се имаше појавено.
    И друга причина зошто фејсбук како целина ме нервира е тоа шо секогаш некои бубачки се закачаат за мојот фејсбук. Во групата за факултетот од нигде никаде ми даваше дека е празно, слики колку пати не ми покажувало и шо уште не. Па мислам дека од сите reports шо ги имам јас пишано, се едно 80% од сите кои му стигаат во рок од 1 месец. Ме интересираше дали и вие често имате проблеми со фејсбукот? Дали се случува нешто да не функционира, лошо да функционира и да мора да се жалите и постојано да пишите жалби за да ви исправат зошто инаку и до 3 дена би можеле да седите со тој проблем?

7. Diablo

Diablo Истакнат Член

Зачленет на:
    21 март 2016
    Мислења:
    6
    Допаѓања:
    0
    Продавам FB страница 8.700 лајкови

Сподели: