1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Facebook дискусија и помош

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од важна, 15 февруари 2012.

 1. Nikola01

  Nikola01 Нов член

  Зачленет на:
  16 мај 2014
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Дали знаете на фејсбук што треба да направам за никој да не може да го гледа денот на раѓање
   
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,104
  1. Одиш на твојот профил
  2. Кликаш на Информации
  3. Кликаш на Basic information
  Потоа штиклираш кој смее да ги гледа. Можеш само датумот и месецот, можеш само годината, можеш и две те да ги оставиш видливи.
   
 3. Nikola01

  Nikola01 Нов член

  Зачленет на:
  16 мај 2014
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Многу ти благодарам
   
 4. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,464
  Допаѓања:
  1,181
  пример: на многу луѓе им требаат лајкови за да победат на некоја наградна игра која се одвива на фб и за тоа користат Autoliker. Знае ли некој како се прави тоа?

  на youtube го најдов клипчево кое ми изгледа реално и вистинито

  дали е можно ова де е некоја измама и компјутерот да фати некој вирус?
   
 5. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,537
  Има ли некоја финта да се види целосниот разговор од почеток без да скролам нагоре и да чекам да ми се лоадираат 119000 пораки? :zelen
   
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,104
  Нема. Ќе чекаш да ти се load-ираат сите пораки :)
   
 7. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,537
  Има.. Си најдов како. Има туторијали на Youtube. :)
   
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,572
  Пиши тука де, што ќе трошам време да барам на youtube. :)
   
  На $3Я3|\||)&p&†Y му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,537
  Е добро де мислев сите знаете како да пребарувате по Youtube а и не одзема толку време. Добро еве го тоа ''моето'' :

  Е сеа, кај мене адресата беше поинаква и јас ги сменив само бревите кај тоа 7, и ми успеа. Пиши го приближниот број на пораки што го имаш, на пример јас имав 119000 и пишав 118700 кај што треба да се смени седмицата и ќе ти отвори, можеби ќе треба да скролаш уште 2-3 пати назад но барем не се 1000 пати.
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,572
  Мрза сум :). Ова ми требаше и мене иначе. :)
   
  На Aleksis му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: