Ezel (2009)

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Е што толку научи?

Имаше многу интересни мисли дадени и од стариот Караески и од Езел, па и од Кенан. Само една ми остана во паметење, а тоа е "Ако еднаш те зафркне пријателот, ќе го стори тоа уште илјада пати".
-Кенан Биркан
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Имаше многу интересни мисли дадени и од стариот Караески и од Езел, па и од Кенан. Само една ми остана во паметење, а тоа е "Ако еднаш те зафркне пријателот, ќе го стори тоа уште илјада пати".
-Кенан Биркан
Како да не го знаеше тоа па ти требаше Кенан да ти каже :D
Јас ја гледав дека интересна ми беше, пораки во турски серии не барам а не ни слушам. :)
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Да не треба отчет да ти дадам пријателе ?:)

Остај тоа, се сеќаваш на случката кога Али Клешта и Рамиз се сретнаа кај пазарчето? Стариот ко му изваде џебно ноже и ко му се собраа бербери, месари и продавачи на Али Клешта?
-Епик сцена беше тоа. :D
 

mspasenoski

Староседелец
19 февруари 2013
442
701
1,103
36
Карпош - Влае
ми текнува, додека не го пробаш овошјето не можеш да знаеш какво е (и го извади џебното ноже и му се какани на Али, и ми падна смешно што Али остана збунет) ;)
 

mspasenoski

Староседелец
19 февруари 2013
442
701
1,103
36
Карпош - Влае
Добро. Многу мудри поговорки за животот, љубовта, како да ја добиеш борбата против своето срце кое без причина ги сака и се предава на работите а разумот е тука да се соочи со тоа, одмаздата и мракот (темната страна на животот). Патот на мудроста - тоа се учи нешто од животот, од читање и искуство (грешките). Како да бидеш еден чекор понапред од другите, да размислуваш како другите. Пред се прва и основна работа трпеливоста. Имаше една изрека која ја урамив во глава вели Ако не се сомневаш не постоиш . Мислам дека е доволно .
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Добро. Многу мудри поговорки за животот, љубовта, како да ја добиеш борбата против своето срце кое без причина ги сака и се предава на работите а разумот е тука да се соочи со тоа, одмаздата и мракот (темната страна на животот). Патот на мудроста - тоа се учи нешто од животот, од читање и искуство (грешките). Како да бидеш еден чекор понапред од другите, да размислуваш како другите. Пред се прва и основна работа трпеливоста. Имаше една изрека која ја урамив во глава вели Ако не се сомневаш не постоиш . Мислам дека е доволно .
Е така видиш како може убаво да си кажеме. :)
 

mspasenoski

Староседелец
19 февруари 2013
442
701
1,103
36
Карпош - Влае
Прашањето го протолкував во лоша смила, нема проблем и затоа беше мојот одговор таков. Да заборавиме тоа што е погрешно и да продолжиме се темата :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133

Преку 100 пати ми е прегледано.. Патем @mspasenoski да не знаеш некоја онлајн страница каде можам да ја (до)гледам серијата?