1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

eRevollution - Browser игра

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од kiko11mk, 20 април 2016.

 1. kiko11mk

  kiko11mk Нов член

  Зачленет на:
  20 април 2016
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Добравечер на сите,

  Можеби сте чуле за играта ерепаблик која започна пред 8 години и за тоа како своевремено беше многу популарна на балканот, но со тек на време таа избледе и сега е далеку од интересна како што порано беше.

  Пред точно 100 дена, започна играта eRevollution. Слична на претходната, и таа одзема само 5 минути дневно. Македонската заедница брои околу 200 активни играчи.
  Во оваа browser стратегија, игра во која како дел од заедницата на македонски играчи се залагаме за заеднички допринос и целиме кон успех на нашата еЗемја. Играта е прилично едноставна, не одзима многу време и се заснова на политички/економски/воен модул, и како играч можете да имате удел во сите од нив.

  Моментално за време на пишување на статијава, сме во борба со грците кои ги доминираме и те како, но тие од вчера почнаа да ја зголемуваат својата бројка и да ни парираат се повеќе и повеќе.
  [​IMG]
  Ве поканувам сите заинтересирани да ни се придружите на пред се дружба, забава и газење грци на следниов линк: линк .
  Благодарам на вниманието, поздрав.
   
 2. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  292
  Ја ќе се закачам и ќе им ***** оцу на грците :D
   
 3. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
  Dechinjata se zaigrale.:facepalm2
   

Сподели: