1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

eRepublik.com

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Hip.Hop_MKD, 20 април 2012.

1. Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,192
    Допаѓања:
    3,931
    еРепублик е масовна мултиплеер онлајн друштвена игра. Дизајнирана е од компанијата eRepublik Labs. Пуштена е на интернет на 21 Октомври, 2008, и е достапна бесплатно за сите корисници. Играта е сместена во измислен виртуелен свет каде играчот се става во улога на граѓанин на една држава (си бира која).
    Изумители на играта се Алексис Бонте и Џорџ Лемнару.
    Сајтот освен на англиски е достапен на германски, руски, француски, шпански, португалски, шведски, унгарски, романски, полски и српски јазик.
    Преглед на играта

Се работи за онлајн игра која што ви овозможува со регистрација да се поврзете со илјадници други вистински играчи од различни земји. Кога се регистрирате, веќе немате право да направите уште еден профил од ист компјутер или да управувате со туѓ профил. Тоа е забрането и се казнува со банирање на профилот од играта.
    Почнувате така што си барате работа, се вработувате, и треба да работите секој ден. Играта на граѓаните им овозможува да се вклучат во локални или националниполитички партии, економија, војни со соседите, помагање на сојузниците и др .Во оваа игра можете да бидете успешен бизнисмен, да бидете успешен новинар, да бидете претседател , да бидете конгресмен, да освoјувате многу медали, да се зачлените во паравоена/воена единица и др. Освен индивидуалната цел, граѓаните помагаат во зајакнувањето на нивната земја со разни освојувања и зајакнување на економијата.
    Играта има голема популарност во светот, со околу 200 000 регистрирани профили.

За тие што им се допаѓа еве линк преку кој може да се приклучите http://www.erepublik.com/en/referrer/Hip+Hoper со овој линк се регистрирате и автоматски станувате пријател со мене и понатаму може јас да ви помагам. =)
    Ставајте и линкови до вашите профили како би станале пријатели.. http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/5668931

2. Grim Reaper

Grim Reaper Староседелец

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    326
    Допаѓања:
    338
    Јас уште од 2009та почнав да играм, па престанав некое време, па повторно играв и сеа пак ми е во мирување. Инаку интересна игра. :)
    Инаку еве го мојот профил http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1463571

3. Bum-Bum

Bum-Bum Истакнат Член

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    1,125
    Допаѓања:
    1,844
    Почнав да ја играм...Ама или јас не ја разбрав или е досадна...Ова првото е изгледа...Па се откажав

4. The Tramp

The Tramp Филмохолик

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,367
    Допаѓања:
    4,942
    Во принцип ниту играм, ниту сакам вакви игри. Немаат ни цел, ни крај.

На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Grim Reaper

Grim Reaper Староседелец

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    326
    Допаѓања:
    338
    Јас мислам дека е второто. Ради досада 2 пати се откажувам од неа

На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,192
    Допаѓања:
    3,931
    Шо бе нема никој заинтересиран да го истренирам? :/

7. Trajche

Trajche Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    1,541
    Допаѓања:
    2,554
    Јас само едно ќе кажам за играва, секоја чест за админите за нивната идеа и за тоа колку заработуваат дневно/месечно...додека има овци ќе има кој да ги стрижи.

На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Jackal

Jackal Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    2,031
    Допаѓања:
    2,642
    ерепубли к играм од 24 февруари 2010 .. со мали или поголеми прекини сега стигнав до 29 левел и уште малку 30 ке сум ...rubin_ganja барајте ме ...

9. Ice_Man

Ice_Man Староседелец

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    440
    Допаѓања:
    236
    Код:
    http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/4693572

еве сум и ја

10. CyberKnight