1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Entourage

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од MissChievous, 2 март 2012.

1. MissChievous

MissChievous Ingenious

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,084
    Допаѓања:
    7,013
    Dexter и Entourage, двете најдобри серии направени некогаш, според мене. Entourage има 8 сезони во кои го следиме животот, кариерата и патот до успехот на главниот лик Винс Чејс, актер по професија, и сите оние околу него кои му помагаат да го постигне сето она што го сака. Негови придружници се брат му Џони "Драма" Чејс, не толку успешен актер, најдобриот другар уште од детството Ерик "И" Марфи кој вооедно му е и менаџер, уште еден добар другар Тртл кој вооедно му е и возач, и неговиот агент Ари Голд.​

2. Дејмон

Дејмон Староседелец

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    455
    Допаѓања:
    650
    Ја гледав, ама ја немам завршено. До 6та сезона негде сум ми се чини, треба да проверам пак. Ама ептен е јака серијава, една од моите омилени. Најинтересен лик ми е Ари, со тие негови зафркавања кон Лојд.. како само се имам смеено. Во секој случај, една од подобрите серии кои се направени. Мора да ја догледам деновиве.

На DarkPassenger му/ѝ се допаѓа ова.
  3. MissChievous

MissChievous Ingenious

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,084
    Допаѓања:
    7,013
    И мене Ари ми е најомилен! Работите што ги кажува, начинот на кој ги кажува, иразите на лицето што ги прави, гестовите... :rofl
    Јас сите 8 сезони ги изгледав во рок од 2/3 недели, не можев едноставно да престанам да гледам. :sreken Малце крајот не ми е погоден, ае да не издавам што се случува. Се планира и филмче да направат, едвај чекам!​

На Дејмон му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Marrie

Marrie Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    507
    Допаѓања:
    802
    Го имам гледано, но не целосно, не сите сезони. Кога ќе го затекнам на Фокс Лајф :) Одамна го немам гледано, можеби и веќе не го емитуваат :D
    А инаку интересна серија, интересни прекари :D

Сподели: