1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

e-sim

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Troll, 26 март 2012.

1. Troll

Troll Нов член

Зачленет на:
    26 март 2012
    Мислења:
    4
    Допаѓања:
    1
    Browser game во која играчот е во улога на граѓанин на некоја држава (си бира која сака) и секој дневно работи (work) и тренира (train) со тоа од ден на ден играчот станува се посилен.

Новите играчи добиваат по 20 сила (strength), па 10, 5, 2 со што новите играчи можат побрзо да се развијат и да ги стигнат оние постарите играчи.
    Моментално Македонија е лошо рангирана со 320 играчи, затоа и барам ваша помош за правење на Baby Boom. Играта е едноставна, брзо сватлива и одзема многу малце време. Многу слична на eRepublik... една од малкуте разлики е тоа што во оваа игра не се купува злато (gold) со ваши-приватни (real life) пари. Заради тоа најважното нешто во играва е државата да има повеќе играчи.
    Линк од играта

со кој ке ми бидете мој (referrer) со кој коа ке бидете 7ми левел добивате плус 2 голд, а доколку не влезете преку мене не добивате.
    Слика од играта
    Има и IRC канал кај што може да ви се помогне во некое време
    Пробајте ја, може ке ви се допадне

На N|ghtmare_f му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Nightmare_f

Nightmare_f Истакнат Член

Зачленет на:
    19 февруари 2012
    Мислења:
    1,358
    Допаѓања:
    2,204
    кажи ми дали играва е нешто у стил на кантер?

3. 3pi0

3pi0 Староседелец

Зачленет на:
    25 февруари 2012
    Мислења:
    246
    Допаѓања:
    275
    не не не не ...
    ова е текст игра...
    нешто како мафиа ворс на фејсбук, само што тука билдаш некој замислен карактер...
    ми се здосадија вакви игри.. немаат крај, немаат цел :)

На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Troll

Troll Нов член

Зачленет на:
    26 март 2012
    Мислења:
    4
    Допаѓања:
    1
    N|ghtmare_f
    Бар кликањето е 2 мин работа, не се замараш со ништо :D во случај на досада си кликаш и си одиш на канал да си напраиш муабет со виртуелни пријатели

5. 3pi0

3pi0 Староседелец

Зачленет на:
    25 февруари 2012
    Мислења:
    246
    Допаѓања:
    275
    Troll дали со регистрирање преку твојот линк добиваш нешто?
    ама не да играм само да се регистрирам...

6. Nightmare_f

Nightmare_f Истакнат Член

Зачленет на:
    19 февруари 2012
    Мислења:
    1,358
    Допаѓања:
    2,204
    ете се регнав искликав све живо и диво,,,тепам таму некој а незнам кого :) ј аисторшив силата...се вработив на поле :) ваљда со пченица си иам работа :) и толку...незнам шо понатаму :pomos

а да стигнав и на 2 левел :D

7. 3pi0

3pi0 Староседелец

Зачленет на:
    25 февруари 2012
    Мислења:
    246
    Допаѓања:
    275
    јас се регистрирав исто... 4 lvl сум ти го купив лебот што го продаваше
    и толку од мене неќу вакви игри 3 клика и толку....

На N|ghtmare_f му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Troll

Troll Нов член

Зачленет на:
    26 март 2012
    Мислења:
    4
    Допаѓања:
    1
    не, коа ке стигнеш 7ми левел мене ми дава 5 голд а на тебе 2 голд. и после секој левел ти добиваш по 5 голд.

ништо, толку е... лесно-просто-едноставно :) иначе можеш да отидеш на http://cbe001.chat.mibbit.com/?server=irc.rizon.net&channel=#esim-mkd IRC каналот и да кажеш дека си нова, да ти помогнат околку вработување негде (да ти даваа опрема) и да те ојачаат ако се во можност :cool: и ако имаш било какво прашање, таму прашај има некој 10 дечки што нон стоп се таму и ке ти помогнат во било што

ЕДИТ: имаш и леб и подароци со кој можеш да пукаш повеќе, али дека 1рв ден ти е... немаш голема плата и не можеш да купиш многу

Сподели: