Dexter

warr

Староседелец
17 февруари 2012
187
214
643
Тетово
Само што ја гледав последнава излезена епизода. Нестрплив сум за наредната, колку е само добра серијава.
Требаше да почекам да излезе цела сезона. Не можем да издржим, вака епизода по епизода... :mad:
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Еве го официјалниот трејлер:


Крајот на серијата Декстер започнува на 30 јуни. Што мислите, како ќе заврши? Поточно, што ќе се случи со Декстер?

Јас мислам дека не само што ќе преживее, ќе успее да се извлече од хаосот во кој се задлабочи во 7та сезона. Претпоставувам дека после се, ќе замине заедно со Харисон во друг град, а можеби и надвор од УСА. Имам чувство дека Дебра ќе умре. Најверојатно ќе се самоубие бидејќи нема да сака да го предаде Декстер, но воедно и нема да може да живее со тоа што го има направено.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МериСелест

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Се ежам кога го гледам трејлерот...Ауф.Мислам дека последнава сезона ке направи БУМ.
Мое мислење што ке се случи?
Две теории...
Дека сето ова било само а bad dream...
Или пак Дебра ке го убие Декс а после ке се самоубие таа... :svirka
Не знам,се може да се очекува...Со нетрпение чекам иако жал ке ми биде што ке заврши.

935161_468180359933490_917357620_n.jpg



 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Се ежам кога го гледам трејлерот...Ауф.Мислам дека последнава сезона ке направи БУМ.
Мое мислење што ке се случи?
Две теории...
Дека сето ова било само а bad dream...
Или пак Дебра ке го убие Декс а после ке се самоубие таа... :svirka
Не знам,се може да се очекува...Со нетрпение чекам иако жал ке ми биде што ке заврши.

Првата теорија нема шанси да биде. (wasntme)
Втората теорија е дефинитивно возможен исход. Не викам дека Деб нема вештина и не е силна, али Декстер е професионалец во тоа што го прави и не само искусен, туку и со пресилен инстинкт за преживување и одземање на животи. Језда токму поради тоа што Деб е негова сестра и личност која ја сака, може да не очекува такво нешто и да падне во нејзина замка. Еве уште една промо слика што буди доста идеи:

pposternew.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МериСелест

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Чисто да потсетам, вчера започна крајот на Декстер, односно премиерата на 8мата и последна сезона. Торенти се ставени, па редно време е да се вратиме и да уживаме во омилената серија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Photographer

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Гарант оваа докторкава е човекот што ги вади парчињата мозок. Прво и основно, мозокот и е специјализација. Второ, батката што беше обесен само го дадоа како ја гуши жртвата, а не и како ги вади парчињата од мозок. Трето, отткако Декстер ја дозна колибата, одеднаш батката беше обесен, така што таа му го прати секој чекор на Декстер. Четврто, цело време на неа мистериозно демек и се донесени парчиња мозок на прагот од куќата. Петто, го има Декстер во рака, постојано е со него, му ги слуша најинтимните мисли и ја има стекнато неговата доверба, па го маниулира како сака. Се надевам дека нема Деб да умре на крај.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Photographer