1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Death Note (Тетратка на Смртта)

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од MissChievous, 10 јуни 2012.

1. cakar_ulav

cakar_ulav Староседелец

Зачленет на:
    20 февруари 2012
    Мислења:
    1,547
    Допаѓања:
    1,923
    го има на видео ова аниме или не ??
    и ако го има на англиски.....може нешто како линк или тирент нешто такво ?? :)

2. Struggler

Struggler Староседелец

Зачленет на:
    19 јануари 2013
    Мислења:
    1,713
    Допаѓања:
    974
    http://www.animefreak.tv/watch/death-note-episode-1-english-dubbed-online-free

Овде го имаш целосно и можеш да си избериш на кој јазик сакаш да биде синхронизирано.

На cakar_ulav му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Altaïr

Altaïr Shinigami

Најактивен член

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,749
    Допаѓања:
    2,559
    Ете кога ти е досадно што се можеш да најдеш. Не ни знаев дека имало тема за серијава. :)

Ова ми е прва аниме серија која сум ја изгледал, и беше предобра. Значи сериозно, многу добра серија. Почетокот нормално не може да е перфектен бидејќи се запознаваме со целата приказна, но понатаму е перфекција. Јас секогаш кога имав време, гледав по 3-4 епизоди наеднаш. Некогаш и навечер ќе се заборавев гледајќи и сабајле ќе се успиев. :)
    Како што поминуваа епизодите претпоставував што ќе се случи. Како што пишав во темата за аниме, секогаш тоа им се случувало на таквите ликови. Мене искрено малку ми беше жал на крајот. :(

Омилен лик ми беше Ryuk, едноставно таквите ликови ми биле секогаш омилени во сериите. Моментите кога бараше да јаде јаболка ми беа смешни. :)
    Супер серија, ќе си ја репризирам пак.

Музикава не е лоша. :)

4. Dida4e

Dida4e Нов член

Зачленет на:
    31 јули 2017
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    може некој да ми прати линк од каде можам да ги читам стриповите или можда од каде можат да се купат на македонски (ако има )

5. Struggler

Struggler Староседелец

Зачленет на:
    19 јануари 2013
    Мислења:
    1,713
    Допаѓања:
    974
    stripovite t.e mangata mozes da citas kissmanga.com i na angliski. a za da kupish na makedonski kolku sto znam nema, a ako sakash da kupish strip na angliski jazik, togash imash vo Akademska kniga vo Skopje. :)

Сподели: